Sport

Jól szerepeltek atlétáink

Hírportálunk idén több alkalommal is beszámolt atlétáink sikereiről. Annak ellenére, hogy a fiataloknak nincs biztosítva a versenyekre való felkészülésnek egyetlen feltétele sem, a gyerekek Pekality István edző irányítása alatt a 2013-as évben valamennyi benevezett versenyen sikeresen szerepeltek.
Az idei év rövid összefoglalójára Paska Imrét, a klub nemrégiben kinevezett elnökét kértük fel, aki elmondta, hogy a gyerekek valóban mostoha körülmények között edzenek, kevés a sportfelszerelés, az öltöző pedig még mindig nincs befejezve.
– A rajcsúri pályát, amit nagy keservesen rendbeszedtünk és feltöltöttük földdel, a tavalyi év végén minden ok nélkül kiárkolták, mégpedig a pálya kellős közepén. Így bemelegítéskor, illetve edzéskor a gyerekek kénytelenek voltak átugrálni

Atletika 2013

az árkot. A nyár folyamán egy kisebb híd kiépítésével ideiglenesen megoldódott a probléma, viszont az árok továbbra is gondot jelent. Az idei évben a Vajdasági  Atlétikai Szövetség ránk bízta a tartományi szintű tavaszi mezei futóverseny megszervezését, amit április első szombatján tartottunk a rajcsúri pályán. Lelkesen készültünk erre a rendezvényre, és minden korosztályban voltak versenyzőink, a pionír korosztálytól, 12 éves kortól egészen a szeniorokig. Emellett az idei évben az atlétikai klub nagy mértékben hozzájárult a Szenttamáson 2015-ben sorra kerülő Munkásolimpia selejtezőjének megszervezéséhez. Egyesületünk irányította ugyanis a selejtezőket a 100 méteres gyorsfutásban, távolugrásban, súlylökésben és hosszútávfutásban. A nehéz körülmények ellenére versenyzőink szépen szerepeltek csaknem minden versenyen, ahova csak aljutottak. 2013-ban Tojzán Béla 4 aranyérmet, 5 ezüstérmet és 4 bronzérmet szerzett. Serfőző Lívia 3 aranyérmet, 4 ezüstérmet és 2 bronzérmet hozott haza, Krstonošić Miloš 2 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzérmet, Makra György pedig 2 ezüstérmet hozott Szenttamásra – magyarázta az elnök.

Ermeseink 2013

Az Újvidéki Vásár egyes csarnokában 2013. december 29-én tartották meg a már hagyományos újévi atlétikai versenyt, amelyen a 2000-ben és előbb született versenyzők mérhették össze tudásukat és kitartásukat. A fedettpályás versenyen a Szenttamási Atlétikai Klub három versenyzője vett részt. Serfőző Livia súlylökésben az első helyen végzett, Tojzán Béla ugyanebben a versenyszámban  a 4-dik lett, míg Krstonošić Miloš 60 méteres gátfutásban az első, távolugrásban pedig a második helyezést érte el.
Hírportálunk ezúton is gratulál a szenttamási atlétáknak!