Önök írják

Szenttamas.rs

 

Egy horvátországi származású, Szerbiából kivándorolt, Németországban élő tanár,

feleség, anya (és még egy tucat női szerep, s a sorrend is felcserélhető)

naplója a Szenttamás.rs portálon

30. rész

 

A Föld lapos, a Has kerek

A napokban megjelentetett cikkek elárasztották az internetet, és egyre több dietetikus int óva a ketogén diétával kapcsolatban. Annyi betegséget rónak fel a sok zsírnak és kevés szénhidrátnak, hogy kezdem azt hinni, az emberiség 70% tart ketogén diétát. Hogy miért? Mert mással nem lehet megmagyarázni a sok krónikus betegséget. A bevásárlóközpontokban az emberek mindenféle gyári csodaszerrel megrakott kocsijai pedig csak álcát képeznek, mert az összes elhízott és beteg ember tönkre akarja tenni a cukorgyárakat, és csak azért veszi meg azt a sok mű dolgot. Ha ennyi mindent okoz a ketogén diéta, akkor valószínűleg az ilyen álvásárlások a sok szalonnát és friss zöldséget fedik el, amelyeket valójában fogyasztanak az emberek. A szégyentelenek! Így összefogni a cukor ellen!

Érdekes... A férjem fejfájásai, a lábgörcsei, visszér kidudorodásai csak véletlenül múltak el és amíg cukrot evett, véletlenül voltak jelen. Az emésztési problémáink, az én mitesszereim, a menstruációs görcseim, a refluxom, éhségrohamaim, vércukor-zuhanásaim, a szédülés is csak a képzelet műve volt – azt a…, lottónyereményt kellene így elképzelni! Hány ketogén diétán lévő embert ismer Ön?! Én személyesen magamon kívül a férjemet, és még 3 ismerősömet, akik pár hete kezdtek bele ebbe az életmódba. No, akkor kinek is higgyek? A dietetikus is hirdeti, amit tanult, meg az orvos is, aki miközben az ájult emberbe infúziót köt be, mindenféle kivizsgálás nélkül, azt vallja, hogy a só emeli a vérnyomást. De mi lenne, ha kipróbálná? Mert, ha magas vérnyomás miatt ájul el valaki, akkor miért nem megy feljebb a vérnyomása, miután infúziót kapott? Nos, nem vagyok orvos, ezt csak a laikus paraszti ész mondatja velem, de azért van benne valami, nem?! Vagy miért nem próbálja ki saját magán, milyen az, ha nem eszik szénhidrátot, a zsírbevitelt pedig megnöveli? Az emberi szervezet ismerőinek csak tudniuk kellene, hogy egy étrend milyen gyorsan mutatja meg a hiányosságait vagy a pozitív hatásait? És a kísérletek pedig a kedvenceim: amikor rágcsálókkal etetnek zsírt! No, aki most nem érti a lényeget, gondolkozzon el azon, hogy a rágcsáló, aki mondjuk a mezőn él, milyen gyakran eszik növényi zsírt? Attól, hogy tanultunk valamit az iskolában, a veszélytelen dolgoknak utána is járhatunk. Tudják, az iskolákban pár száz éve azt is tanították, hogy a Föld lapos.

Nem, nem kell mindenkinek ketogén diétát tartania. De nem is kell teletömnie magát cukorral. Ha pedig igazán kövér embert látnak vásárolni, nézzék meg, mi van a kosarában. Ha pedig Ön az, aki egy helyben toporzékol, és nem tudja megindítani lefelé a mérleget, miközben a csipszes zacskót ki sem engedi a kezéből, akkor gondolkozzon el, mi az, ami miatt még nem érte el a kitűtött célt. Ja, hogy nincs is célja? Az más...

 

Zsírt a fa alá!

Mire elég három hónap és egy hét? Arra, hogy karácsonyra két számmal kisebb ruhát hordjunk! Miért is ne tennénk, ha még szenvednünk sem kell érte, „csak” a szénhidrát-függőségünktől kell megszabadulnunk. Hogy értem azt, hogy függőség? Próbálja ki, hogy egy hétig nem eszik szénhidrátot, és megbizonyosodik majd róla, hogy függő volt. Mind azok vagyunk/voltunk, hiszen szénhidrát alapú táplálkozási kultúrában nőttünk fel, és megtanultuk, hogy undorodjunk a zsírtól. Mi lenne, ha most megfordítanánk ezt és a zsírt ennénk, a szénhidráttól pedig óvnánk magunkat? Bombaalak, egészség, energia, teljes élet mindenkinek!

Zsírt a fa alá!

Szeptember 19-én indult legújabb kihívásunk, csatlakozzon a Zsírban az igazság Facebook csoporthoz, ahol tovább haladunk az egészség felé vezető úton.

 

Mindig kell egy vagy több cél

Önnek van célja? Miért dolgozik? Miért tesz bármit is? Miért öltözködik úgy, ahogy? Mindig van célunk, de sokszor nem a saját magunk építésére szolgál, inkább mások kényelméért és boldogságáért teszünk meg mindent.

A mi boldogságunkért vajon ki tesz bármit is, főleg, ha mi magunk nem teszünk érte semmit. Sokszor reméljük, hogy a csoda az ölünkbe hullik, aztán pedig csak az ellentéte kerül elénk és csalódottak vagyunk. Mi nem ezt akartuk! Tényleg? Ha a fogyás a cél, akkor a hízás következik be, mert mi fogyni akarunk, nem pedig egészségesek és karcsúak lenni. Ha fogyni szeretnénk, akkor mindig lesz valami, amiből fogyhatunk. Ha fogyni szeretnék, akkor a fogyás a cél, amely a folyamat, de a folyamatot valójában nem akarjuk, csak az eredményt. Elfelejtjük, hogy az utat kell végigjárni ahhoz, hogy odaérjünk valahova. Ha valóban el szeretnénk érni valamit, akkor viszont élveznünk kell az utazást, a tetteket, hogy élvezni tudjuk, amiért megdolgoztunk. Mondhatjuk, hogy nincs rá időnk, de mikor lesz? Most bármit megtehetünk, tegnap már semmit, a holnap pedig még nincs itt. Most kell cselekedni! El kell döntenünk, mit is szeretnénk, mi a célunk, majd el kell azt fogadnunk és tennünk kell érte.

Azt mondják, 21 nap kell, hogy valami a szokásunkká váljon. Akkor elméletileg „csak” 21 napig kell kibírnunk, és máris hozzászokunk az egészséges ételekhez. Három hét az életünkből, hogy majd utána igazán jól érezzük magunkat, és megváltoztassuk az egész életünket. Így azt mondom, rászánhatunk három hetet, hiszen az eredmény igazán kecsegtető.

A legfontosabb viszont, hogy önmagunkat kell mások elé helyeznünk, mert csak akkor segíthetünk másokon, ha mi rendben vagyunk, egészségesek, életerősek és kiegyensúlyozott életet élünk.

 

Mi a fontos a gyereknevelésben? 2. rész

Táplálkozás

‒ Mi van?! A táplálkozás kihathat bármire is?! Nos, ezt már tényleg nem hiszem el!!!

‒ Ne is hidd el, próbáld ki!

Ha nem a táplálkozás okozza a problémákat, akkor mi? Tippek? A globális felmelegedés? Én azt sem zárom ki. A gyógyszerek? A gyomorba mennek, szóval akár tápláléknak is vehetnénk, ha táplálnának. A víz? Igen, az is. A sok cukor és szénhidrát? Miért ne? A sóhiány? Én annak nem adnék két évig sót, aki azt állítja, hogy a gyerekek két éves korukig nem kaphatnak sót. Mi lenne, ha az emberek kipróbálnák? Írhatok én bármit, a világ nagy igazságait is, meg hazugságokat is, de amíg nem próbálják ki és mindenféle ízillúziót magukba tömve olvassák az írásaimat, addig nem ér az egész semmit.



A gyerekek is rosszul vannak az édességtől, nem csak a cukorbeteg emberek. A gyerekek szervezete küzd a cukorral, azzal a töménytelen mennyiséggel, amelyet magukba tömnek, mert ahhoz, hogy életben maradjon, tennie kell valamit. Miért pörögnek és miért nem fogadnak szót a gyerekek? Miért nem lehet velük elbeszélgetni? A kisbaba, akit elkezdenek hozzátáplálni, hirtelen, ha már „eheti”, hatalmas szénhidrátadagot kap, és senki sem veszi észre, hogy azután lesz kezelhetetlen, hogy elkezdett mindenféle csodasze(/a)rt enni. Ha már mindenben hallgatunk az orvosra, aki azt mondja, hogy oltsuk be, adjunk neki gyógyszert, adjunk enni, inni, pelenkázzuk, akkor miért nem hallgatunk rá, mondjuk a táplálkozásban. Még az általam egészségtelennek tartott táplálkozási piramis is egészségesebb annál, mint amivel kínozzuk a szegény gyerekeket. A táplálkozási piramis alján a gabonafélék állnak, és nem tartom a legegészségesebbnek, de még az is egészségesebb sokkal, mint a rengeteg édesség. Hol láttak abban a piramisban süteményt, csokoládét és fehér kenyeret? Még az orvos is megmondja, hogy azok nem egészségesek, persze valószínűleg hozzáteszi, hogy nagy mennyiségben. Az egyéves gyerek számára mi a nagy és mi a kis mennyiség? Ha már ennyire felelőtlenül etetik az emberek a gyereküket, akkor miért viszik egyáltalán orvoshoz, ha nem hallgatnak rá? A gyógyszereket is ugyanúgy az orvos ajánlja, mint a normális táplálkozást. Vagy miért adjuk be a lázcsillapítót, ha a táplálkozásban nem hallgatunk az orvosra? Mert a lázcsillapító hatása nélkül azonnal nehézzé válik a helyzet, a táplálkozás pedig csak lassan mutatkozik meg... Jaj, de felelősségteljesek vagyunk! - ostorcsapások vége. Lássuk, mit tegyünk a tányérra: egészséges dolgokat!

- A fehér lisztet váltsuk fel teljes kiőrlésűre! Ha azonnal nem is tud áttérni erre a család, akkor lassan adagoljuk. Mondjuk a 25% teljes kiőrlésű liszt aligha észrevehető egy süteményben vagy egy kenyérben.

- Süssünk otthon kenyeret! Lehet élesztős vagy kovászos. A frissen sült kenyérnek még a legfinnyásabb család sem tud ellenállni, hiszen langyosan vagy melegen nagyon finom.

- A felvágottat cseréljük le kolbászra, ha csak tehetjük. Glükózszirup van a szalámikban, a tartósítószerekről nem is beszélve. Próbáljunk otthon készíteni párizsit.

- Kenyérmorzsát készíthetünk otthon is a saját készítésű kenyerünkből, vagy használjunk inkább darált diót vagy mandulát.

- Ne vegyünk boltban édességet. Édesítőszereset se! Inkább vegyünk házi mézet termelőtől, olyat, amely megkristályosodik. Amelyik nem kristályosodik meg, azt cukroszsákból pörgették. Mézzel tudunk igazán finom édességeket készíteni, a cukor elhagyása után pedig rájövünk, hogy amit eddig ettünk, csak a finom íz illúzióját okozta. A gyermekeinknek egészséges élelmiszerekre van szükségük az egészséges fejlődéshez. Házi édességrecepteket már posztoltam a receptek között, amelyeket kizárólag mézzel készítek.

- Víz. Vannak elméletek, amelyek szerint elég sok zsírt ennünk, hogy a szervezetünk megtermelje a szükséges anyagcserevizet, a vízivás pedig felesleges. Viszont, ha olyan társadalomban élünk, ahol a gyerekek nem a szalonnát falják, akkor bizony inni is kell. Én is iszom vizet, mert odáig még nem jutottam el, hogy felfogjam és kipróbáljam, tényleg kell-e inni vagy nem. Viszont a gyerekek, ha nem isznak, akkor acetonszagúak, bár én ezt iskola és óvodaszagnak hívom, lila a szemük alatt, fáradtak és betegesek.

- Sózzunk! Adjunk a gyerekeknek konyhasót, tiszta NaCl-t, mert attól csak egészségesek lesznek. Hatalmas félrevezetés az, hogy nem szabad nekik sót adni. Ha félünk a sótól, először magunkon próbáljuk ki. Ha megsózzuk a reggelit, semmi bajunk sem lesz. Én beveszek minden nap fél kávés kanál sót egy nagy pohár vízzel.

- Az üdítők tényleg üdítenek, oltják a szomjat? Vagy csak még szomjasabbak leszünk tőlük? Megnéztük már, mi van bennük? Mi az, amit megiszunk? Miért iszunk gyümölcsaromát, ha ihatunk valódi gyümölcslevet is? Egyáltalán minek a gyümölcslé?! Mi fejlődik ki a gyerekeknél a gyümölcslétől? Semmi bajuk sem lesz, ha nem kapnak se mű, se valódi gyümölcslevet.

- Adjunk nekik húst, szalonnát, kolbászt, sonkát, zöldségeket. Uzsonnára egyenek gyümölcsöt. Tudnak így is pocakot növeszteni, hiszen az én gyermekeim sem nádszálvékonyak, inkább erős, izmos alkatúnak nevezném őket.

- Mi is táplálkozzunk egészségesen, mert az egész család életet szeretnénk jobbá tenni!

Miért is kell mindez? Mert jobb életre vágyunk. Ha a sok tartósítószer, cukor, színezék nem kerül be a szervezetünkbe, kinyílik a világ és észrevesszük végre, hogy mit tettünk eddig. Biztos, hogy annyira jó minden, amit készen vettünk?

 

Sós és édes, lisztmentes palacsinta

A receptért látogassanak el weboldalamra:

http://berta-irma.com/sos-es-edes-lisztmentes-palacsinta

 

Berta Irma

(Forrás: Berta Irma blogja: http://berta-irma.com)

További írások a szerzőtől

Vissza a főoldalra