Önök írják

Szenttamas.rs

 

Egy horvátországi származású, Szerbiából kivándorolt, Németországban élő tanár,

feleség, anya (és még egy tucat női szerep, s a sorrend is felcserélhető)

naplója a Szenttamás.rs portálon

57/a. rész

 

Mióma kezelése

Ennek a témának egy olvasóm kérésére jártam utána, de lehet, hogy másoknak is segíteni fog. A mióma a méh izomfalán lévő jóindulatú daganat, amelyet méhizomdaganatnak is neveznek.

A 30 év feletti nők 20%-át érintő jelenségről van szó, amely a legutóbbi kutatások szerint az ösztrogén dominancia tünete. Dr. David Jockers cikkében 12 megoldást kínál a problémára, amelyet egészséges életmóddal tudunk megakadályozni. Ebből én tízet sorolok csak fel lentebb, mivel kettő az ő saját termékeinek a reklámja, amelyeket az eredeti cikkben találhatnak meg a kedves olvasók.



A miómát, minél kisebb, annál könnyebb kezelni, viszont ilyenkor nehéz is felfedezni. A kis méretű miómák ritkán okoznak bármilyen tünetet, és sokan nem is tudják, hogy van nekik. Idővel viszont nőni kezdenek és a menstruációs vérzés során távozó vér mennyisége megnő, valamint igen fájdalmassá válik. Nyomást is tudnak gyakorolni a húgyhólyagra és a vesékre, ami szükségessé teszi a miómák műtéti eltávolítását. A művi eltávolítás sokszor eredménytelen, hiszen a miómák visszanőnek. A miómák gyakran magas ösztrogénszint és alacsony progeszteronszint esetén jelentkeznek, és ezen hormonok szintjének stabilizálása a miómák összehúzódásához és felszívódásához vezethet.

Az ösztrogén dominancia jelei: endometriózis (amikor méhnyálkahártya a méhen kívül is található), PMSZ, rendszertelen havi ciklus, miómák és petefészek ciszták, narancsbőr, csomók a mellekben, meddőség, csomók a pajzsmirigyen, hőhullámok, méhnyak fejlődési zavar, csökkent libidó, hízás, fejfájás, menstruációs görcsök, depresszió, pajzsmirigy problémák, rák (mell, méh, petefészek, prosztata, vastagbél). Az ösztrogén dominancia legfőbb okai a vegyi anyagok. A xenoösztrogének, iparilag előállított mesterséges anyagok, amelyek a természetes ösztrogén hatásait imitálják. Megakadályozzák a természetes ösztrogén hatását és beágyazódnak a zsírsejtekbe, ahol nem bomlanak le.

Hol találhatóak xenoösztrogének?

- nagyüzemi állattartásból származó állati termékekben,

- műanyagba csomagolt és konzerv élelmiszerekben,

- testápolási szerekben,

- fogamzásgátló tablettákban,

- gyógyszerekben,

- ételadalékokban és tartósítószerekben,

- polisztirénben,

- tisztítószerekben,

- mosó- és mosogatószerekben,

- permetszerekben.

Ezeknek az anyagoknak a kerülése mellett ajánlott lecsökkenteni a cukor, koffein, növényi olajok, hidrogénezett olajok, alkohol és gyógyszerek fogyasztását. A hormonegyensúly helyreállításához dr. Jockers alacsony szénhidrátból, moderált hús és moderált zsír fogyasztásából álló diétát (ketogén) javasol. Ez a táplálkozásmód stabilizálja a vércukrot, felemészti a zsírraktárakat, és méregtelenítéssel kiüríti az elraktározott ösztrogént. A keresztesvirágú zöldségek segítenek, mert fokozzák az ösztrogén anyagcserét és méregtelenítenek.

Mit ajánlott enni?

- zöldségeket,

- csírákat,

- bogyós gyümölcsöket,

- grépfrútot,

- szabad tartású és legeltetett állatok húsát,

- kókuszt,

- avokádót,

- citromot,

- extra szűz olívaolajat.

Dr. Jockers tippjei:

1. kerüljünk mindent, ami hormont tartalmaz: orális fogamzásgátlók, hormontartalmú krémek, hormontartalmú gyógyszerek,

2. igyunk elég folyadékot,

3. gyulladást okozó ételektől mentes táplálkozást folytassunk: ne fogyasszunk gabonát, cukrot, transzzsírokat és iparilag előállított húsokat. Fogyasszunk keményítőmentes zöldségeket, kevés cukrot tartalmazó gyümölcsöket, organikus húsokat, egészséges és természetes zsírokat. (Ajánlott az almaecetet is beépíteni a mindennapjainkba.),

4. alkalmazzuk az időszakos böjtöt, vagy a többnapos böjtöt (https://berta-irma.com/bojt) a méregtelenítési folyamatok javítása érdekében,

5. rendszeres testmozgás,

6. fogyasszunk zöldségleveket (zöld színű zöldségekből és citromból készíti, hogy minél kevesebb szénhidrátot tartalmazzanak),

7. olajos szájöblítés (fél evőkanál kókusz-, szezám- vagy olívaolaj és egy csepp antibakteriális hatású illóolaj, pl. teafa, oregano vagy citrom illóolaj keverékét „kevergessük” a szánkban 10‒15 percig 1‒4 alkalommal minden nap. Ne gargalizáljunk! Utána pedig köpjük ki, majd öblítsük át a szánkat vízzel, amelybe tettünk egy csipet sót és mossunk fogat. Ez segít a fogak egészségének helyreállításában is, ugyanúgy, ahogy az egész testre jó hatást fejt ki. Az eredmények két hét után észlelhetők.),

8. használjunk illóolajokat az otthonunkban,

9. infravörös szauna,

10. emésztés serkentése: használjunk chiamagot, lenmagot, húslevest, fermentált ételeket és probiotikumokat, amelyek segítik az emésztést és a méregtelenítést.

Forrás: https://drjockers.com/uterine-fibroids/

 

A hét videóját itt találják: https://www.youtube.com/watch?v=xzudLI4B62g

 

 

Berta Irma

(Forrás: Berta Irma blogja: http://berta-irma.com)

További írások a szerzőtől

Vissza a főoldalra