Hírek

Több mint 40 kg halat fogtak a diákok

A Šaran Sporthorgászegyesület és a Helyi Közösség szervezésében másodszor került megrendezésre szombaton, október 1-jén Szenttamáson a Horoggal a kábítószer ellen elnevezésű horgászverseny, amelyen ezúttal is a község általános iskolás diákjai jelentkezhettek. A DunaTiszaDuna-csatornán a Nagyhíd közelében rendezett találkozóra a tumultus elkerülése végett ezúttal az iskolák osztályonként csak két-két versenyzőt nevezhettek be, így a 9 órakor kezdődő rendezvényen ötven diák jelent meg.

A horgászversenyt, amelyen a szervezők képviselői, Fullajtár Szilvi és Koller Károly, mellett a szülők és szurkolótábor is jelen volt, Todor Šimpraga a községi tanács ifjúsági, sport és idegenforgalmi tanácsosa nyitotta meg. Üdvözlő beszédében elmondta: meg kell teremteni az esélyt arra, hogy a különböző sporttevékenységek által a fiatalok képessé válhassanak egy produktív életstílus kialakítására és a drogok visszautasítására. Ezért is választották ezt a mottót, és már biztos abban, hogy a nyáron elindult tornák, a kispályás labdarúgás, a tenisz és a röplabda mellé a sporthorgászat is odakerül: Az idéntől sajnos korlátozni kell a versenyzők létszámát, ha ezt ugyanis nem tettük volna meg, számításaink szerint 150200 versenyző is jelentkezett volna, a szervezők viszont nem tudtak mindenki számára egyenlő feltételeket biztosítani, egyszerűen nincs ennyi hely a parton – mutatott rá a tanácsos.

Maga a verseny két szektorban folyt. Az első szektorban az alsó osztályos diákok, míg a másodikban a felsősök versenyeztek. A kicsik 9 óra 30 perctől 11 óra 30 percig, idősebb társaik pedig 12 óra 30 percig horgásztak. A gyerekek a két, illetve három óra alatt összesen 40,850 kg halat fogtak ki a csatornából.

Az I. szektorban az első helyet Čobanov Milica szerezte meg (2420 gr) a Vuk Karadžič iskolából, második lett Dejan Ilić (1630 gr), aki ugyancsak a Vuk Karadžić iskola tanulója, a harmadik pedig Ognjen Nićin (1230 gr) a Jovan Jovanović Zmaj iskolából.

A II. szektorban a győztes Fullajtar Martin, a Jovan Jovanović Zmaj iskola diákja lett, aki 4600 gr halat fogott, a második helyen Balázs Nikoletta végzett (2670 gr), aki ugyancsak ebbe az iskolába jár, a harmadik helyre pedig Aleksandar Milosavljević a turiai Petar Drapšin iskola diákja került, aki 1890 gr halat fogott.

Összesítettben három éremmel és 9500 gramm zsákmánnyal a Jovan Jovanović Zmaj iskola győzött, második helyre a Vuk Karadžić iskola került két éremmel és 4050 gr hallal, a harmadik pedig turiai Petar Drapšin iskola lett 1890 gramm hallal és egy éremmel.

Érdekességként megemlíthető, hogy a horgászversenyen a legnagyobb kifogott hal 1180 grammot nyomott és egy turiai diák emelte ki a vízből.

A versenyen résztvevők számára a szervezők uzsonnát és üdítőt biztosítottak.