Hírek

Szenttamás.rs

Nem az eredmények a fontosak

Nem az eredmények a fontosak, hanem a sportszerű verseny és a társalgás, hallottuk szerdán a városi sportcsarnokban, ahol a szenttamási Jovan Jovanović Zmaj, a Vuk Karadžić Žarko és a nádaljai Zrenjanin – Uča felsős diákjai labdarúgásban, kosárlabdában és röplabdában mérték össze erejüket és tudásukat.

Kovács Blanka a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola tornatanárnője elmondta, hogy a fiúk fociban, a lányok röplabdában, míg kosárlabdában a vegyes összetételű csapatok mérkőztek egymással. Szerdán reggel 8 órakor kezdődött a labdarúgó verseny, ahol a következő eredmények születtek:

Vuk Karadžić –Žarko Zrenjanin Uča 1:2

Vuk Karadžić – J. J. Zmaj 5:2

J. J. Zmaj – Žarko Zrenjanin Uča 5:3

A jobb gólkülönbségnek köszönhetően első lett a Vuk Karadžić focicsapata, második a J.J.Zmaj iskola, harmadik pedig a nádaljai Žarko Zrenjanin Uča iskola.

Kosárlabdában a Vuk Karadžić – J. J. Zmaj vegyes (fiúk és lányok) csapata mérte össze erejét. A mérkőzést a Zmaj iskola diákjai nyerték meg 34: 31 arányban győztek, így ez a csapat lett az első.

Röplabdában a J. J. Zmaj, a nádaljai Žarko Zrenjanin Uča és a turiai Petar Drapšin általános iskola felső osztályos lányainak csapatai mérköztek egymás között. Itt a következő eredmények születtek:

J.J.Zmaj iskola – Petar Drapšin iskola 2:0

Vuk Karadžić iskola – Žarko Zrenjanin Uča iskola 2:0

A harmadik helyért így a turiai és a nádaljai csapat mérkőzött, az eredmény pedig 2:0 lett a Petar Drapšin iskola javára, így ők lettek a harmadikak. A döntőben pedig a J. J. Zmaj iskola 2:0 arányban múlta felül a Vuk Karadžić iskola röplabdázóit, megszerezve így az első helyet a táblázaton.