Hírek

Szenttamas.rs

 

Egy órát tartott a szenttamási KKT ülése

A szenttamási Községi Képviselő-testület sorredben 26. rendes ülését április 21-én két év után újra munkaidőben, azaz délelőtt 9 órától tartották. Az ülés, amelyre Radivoj Paroški házelnök 10 napirendi pontot terjesztett be, csak 10 óráig tartott.

Az előző ülés jegyzőkönyvének, továbbá a Községi Településrendezési és Építkezési Közvállalat munkaprogramjának első módosítása után a Graditelj Közvállalattal foglalkoztak bővebben. A vállalat leköszönő igazgatója, Dragoljub Banković az évi működési terv bővítését illetően elmagyarázta, hogy erre azért van szükség, mert szélesedik a közvállalat tevékenysége, ugyanis a Községi Településrendezési és Építkezési Vállalattól átveszi kb. 200 ezer négyzetméter közterület karbantartási munkálatait, ezzel pedig növekednek a vállalat kiadásai, tekintettel, hogy a közterületeken a kaszálására több üzemanyagra lesz szükségük. Ide tartozik az is, hogy a Graditelj három munkást átvállal a Településrendezési Közvállalattól, ezzel párhuzamosan pedig növekednek a kiadások: Ismeretes, hogy főleg ilyenkor tavasszal és a nyár folyamán gyakran kell a füves területeket kaszálni, így a három dolgozó nem tudja győzni a munkát. Minden bizonnyal közbeszerzési pályázatok útján kell majd alkalmazni segéd munkaerőt – mondta Banković. A képviselők a magyarázat után szavazat többséggel elfogadták a Graditelj munkaprogramjának módosításait.

Zoran Mladenović

Az ülés folytatásában a községi válságtörzs elmúlt évi munkajelentéséről volt szó. Zoran Mladenović polgármester, aki egyúttal a válságtörzs elnöke is elmondta, hogy 2014-ben két komoly válsággal kellett szembenézniük. Az egyik az országot sújtó árvíz problémája, a másik pedig a Krivaja szennyeződése. Mint mondta, az előbbinél két alkalommal nagyobb mennyiségű élelmiszert, vizet és ruhaneműt gyűjtöttek a községben az árvíz sújtotta vidék lakossága számára, ezenkívül önkénteseket is toboroztak, akik kivették részüket az országot sújtó katasztrófa következményeinek elhárításában. A Krivaja szennyezését illetően megelőző intézkedéseket foganatosítottak a közvetlen közelbe lévő Popovača forrás védelmét illetően. A községi válságtörzs egymillió dinárt hagyott jóvá a helyi tűzoltóságnak egy speciális szerszám vásárlására, amellyel közlekedési baleset esetén ki tudják menteni az embereket az összetört járművekből. A jelenlévők egyhangúlag elfogadták a válságtörzs elmúlt évi munkájáról szóló jelentést, valamint annak idei évre vonatkozó munkaprogramját.

Dragoljub Banković

A képviselő testületi ülés folytatásában ugyancsak elfogadásra került a Graditelj Közvállalat alapszabályzatának bővítéséről szóló határozat, a képviselők ugyanakkor elfogadták a vállalat igazgatójának, Dragoljub Bankovićnak április 9-én benyújtott lemondását is.

A következő napirendi pont a Graditelj megbízott igazgatójának a kinevezéséről szólt és a legtöbb vitát hozta az ülésen. Az ellenzék keményen bírálta a hatalmi koalíciót, hogy Goran Gligorić személyében egy nem túl régen községünkbe költözött, továbbá nem a vállalaton belüli szakembert javasol az igazgatói székbe. Branko Gajin (DP) felszólalásában többször is kiemelte, hogy a vidéki, ismeretlen szakkáderrel rossz a közösség tapasztalata, hiszen azok nem ismerik kellőképpen a vállalatot, nem tudnak azonnal reagálni az ott felmerült problémákra és szervezési gondokra: Nem tudom elhinni, hogy községünkben nincs olyan képzett ember, akire rá lehetne bízni a vállalat vezetését. Biztos vagyok abban, hogy a Szerb Haladó Párt emberének kinevezése politikai, nem pedig szakmai tapasztalat és rátermettség alapján való döntés – mondta Gajin. A vitát követően a hatalmi koalíció 22 igen, 2 nem és 1 tartózkodó szavazattal a Graditelj megbízott igazgatójának az elkövetkező hat hónapra Goran Gligorić bányászmérnököt nevezte ki.

Az ülés végén a képviselői kérdések is elhangzottak. Dušan Mihajlović turiai képviselő a tartományi tanfelügyelőséghez intézte kérdését, hogy milyen alapon vették fel a tanárokat a Svetozar Miletić Gimnáziumba. Kik voltak a kérelmeket elbíráló bizottság tagjai, tiszteletben tartották-e a törvényes előírásokat, továbbá kik és milyen iskolai végzettséggel lettek felvéve? Mihaljović képviselő másik kérdése a képviselő-testület volt elnökére, Željko Bogojevićra vonatkozott. Meddig kapja a községtől a fizetését, és jár-e neki ez a pénz akkor is, ha időközben talált másik munkát? Aleksandar Jojkić több kérdést intézett a Községi Településrendezési és Építkezési Közvállalathoz: Épültek-e, és ha igen, akkor melyik határrészben sárrázó utak 2009 és 2011 között, milyen hosszúságban, ki volt  a munkálatok kivitelezője, ki volt megbízva a munkálatok felügyeletével, van-e erről szerződés, egyszóval minden adatra kiváncsi, ami ezzel kapcsolatos. Kérdezi továbbá, hogy hány esővízelvezető árok épült az említett időszakban a községben, hol, milyen hosszúságban, hol találhatóak az erről szóló tervek stb. Jojkić képviselő a községi költségvetési osztályhoz is intézett kérdéseket: Mire költötték 2011-ben a községben a környezetvédelemre előlátott eszközöket? Mennyibe került  és miből lett kifizetve 2011 húsvétján a templomok udvarában díszként elhelyezett 7 darab fémből készült óriástojás? Ugyancsak pontos kimutatást kér arról, hogy pontosan mire költötték az állami földek bérbeadásából származó bevételt 2010-ben.

KKT 26. ülése 2015. április 21.

 

Paraczky László