Sport kosárlabda lányok

Győzelem Újvidéken

A hosszabbítások után hozták haza a pontokat a szenttamási lányok: Vojvodina Nis Gas – Srbobran Reahem 69:77 ( 11:11, 11:17, 20:20, 20:14, 7:15 ). A 19. forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén az I. Szerb Női Kosárlabda Ligában. A Srbobran-Reahem csapata ezúttal az újvidéki Vojvodina vendége volt, és a hosszabbítások után a szenttamási lányok megszerezték 11. Győzelmüket, és hazahozták a bajnoki pontokat. Az újvidéki együttes az erősítésként érkezett új két játékossal sem tudott sokat felmutatni, a mérkőzés nagy részében a vendégegyüttes vezetett. A szenttamásiak előnye folyamatosan 6–10 pont volt. Három perccel a mérkőzés vége előtt a Vojvodina kosarazónői egy hétpontos sorozat után kigyenlítették az eredményt, és a mérkőzés a rendes játékidőben 62:62-es döntetlennel ért véget. A kétszer öt perces ráadásban viszont a Srbobran együttese sokkal fegyelmezettebb volt, és jobban összpontosított, így 8 pont különbséggel megnyerte a találkozót. Az újvidéki csapat legjobb játékosa Matović volt 26 találattal és 14 lepattanóval, míg a szenttamási együttesből Kovačević 18 találatot, Zolotić pedig 16 találatot ért el. A következő forduló keretében február 22-én a Srbobran-Reahem hazai pályán a kragujeváci Šumadija fogadja. A találkozó 19 órakor kezdődik a szenttamási csarnokban.