Hírek

Szenttamas.rs

 

Óra és hattyú

A szenttamási Kultúrotthon galériájában szombaton Idő és madár elnevezéssel Zerebélyi Tényi Edit munkáiból nyílt kiállítás. A tárlatot Božana Stojković, a kultúrotthon művészeti vezetője nyitotta meg.

Zerebélyi Tényi Edit 1973-ban született Törökbecsén. Óbecsén végezte el a grafikai középiskola fényképészeti szakát, majd az újvidéki Művészeti Akadémián szerzett diplomát. Festményeit több közös tárlat keretében mutatta be, valamint részt vett néhány hazai és külföldi festőtábor munkájában. Több díj és elismerés tulajdonosa, munkáit több külföldi tárlaton is bemutatta. 2001 óta a törökbecsei kultúrotthonban dolgozik.

Portálunknak a művésznő elmondta, festészettel teljesen véletlenül, 2009-ben kezdett el foglalkozni: − Először csak a saját, majd a családom szórakozására festegettem, persze csak hobby szinten. Egy idő után Nagy Tibor festőművész barátom meglátta a munkáimat, és rábeszélt, hogy állítsam is ki a képeket, amiket készítek. Így történt, hogy beneveztem az egyik versenyjellegű kiállításra, és díjat nyertem. Ezek után pedig lassan szaporodtak a munkák és a díjak is. Valahogy félúton kialakult a fő motívumom, az origami hattyú, és idővel e köré kezdtem építeni az egész festői pályafutásomat. Erről tud mindenki felismerni, hiszen szinte mindegyik képemen ott van ez a gyönyörű madár. Volt már eset, hogy egy táborban festettem hattyú nélküli képet, és megkértek, hogy mégis tegyem oda, így ismernek rám az emberek – mondta mosolyogva beszélgetőtársunk. Hozzátette, nemrégiben egy újabb keletű dologgal is megpróbálkozott, mégpedig a képekre órákat szerel, azaz a már megfestett képet órává alakítja át. Minden óra egyedi, nem lehet két egyformát találni, és mindegyiknek van valamilyen művészi értéke.
Zerebélyi Tényi Edit

− Nagyon szeretek akvarellel festeni, pályafutásomat is ezzel a technikával kezdtem, mégpedig a törökbecsei Tiszai Akvarell Akadémia képzőművészeti telepen. Minden év augusztusában összejönnek itt nálunk a művészek, én pedig ellestem tőlük, hogyan lehet az akvarellel alkotni. Ennek ellenére a legtöbb díjat mégis a pasztellel készült képeimmel kaptam, újabban olajfestéket és vásznat is nagy előszeretettel használok. Ezzel azonban még nagyon az elején járok, ugyanis még nincs kialakított műtermem és helyem a házban, ahol a hígítót (a szaga miatt) használni tudom – mondta a törökbecsei művésznő.

A szenttamási tárlat július 4-ig látogatható.

A kiállítás képekben

A kiállítás képekben

A kiállítás képekben

Paraczky László