Lapszemle

Szenttamas.rs

 

Jó Pajtás, 2017. március 16.

 

Nehéz eldönteni, mit jelent a mai tizenéveseknek március 15-e, vagy a többi nemzeti ünnep, az azonban biztos, hogy aki a történelmet nem ismeri, az nem tudhatja igazán, miért is emelkedik ki egy-egy nap a többi közül. Azt sem érti, mi célból a kokárda, a koszorúzás, a megemlékezések egész sora. Ezért fontos, hogy otthon, az iskolában, de még a gyermeksajtóban is pátosz nélkül, méltóképp emlékezzünk meg nemzetünk nagyjairól.

Eheti számában a Jó Pajtás felidézi a kétszáz évvel ezelőtt született Arany János alakját, a márciusi ifjakat, és természetesen Petőfi alakját is. Egy sor 1848-hoz kötődő anekdotát válogattunk, melyek emberközelbe hozzák a 169 évvel ezelőtti történéseket. Kiderül például az is, hogy Petrovics Sándor Kiskőrösön, Petőfi pedig Pápán született, ugyanis a pápai református gimnázium önképzőkörének érdemkönyvébe a költő először írta be a Petőfi vezetéknevet.

Kinek mit jelent az öröm? – a választ az óbecsei Petőfi Sándor iskolában kerestük. Muzslyai tehetségekkel utánanéztünk milyen érdekes dolgok vannak a világon a számítógépen kívül. Kérdéseinkre Rontó Kata és Süveg Emma negyedikes tanulók válaszoltak.

Eheti számunkból kiderül az is, milyen varázslatokat lehet elrejteni egy képeslapban, miért ünneplik a világon a pí-napot, hogyan készült a sok gyermekszereplős Mindenki című Oscar-díjas magyar rövidfilm, és az is, milyen egy újságíró élete. A magyar sajtó napi, alkalmi interjúnkat egy hetedikes diáklány, az óbecsei Major Rebeka készítette.