Hirek

Albert aranyérmes lett

A sorrendben 11. Munkássport Olimpiát az elmúlt hétvégén tartották Szenttamáson. A  mintegy 2500 sportoló között voltak az atléták is, akik a rajcsúri pályákon 16 versenyszámban mérték össze ügyességüket és erejüket.

A maratonfutások helyszíne a lóversenypálya volt, ahol az 1000, 3000 és 5000 méteres futásokat rendezték meg. A nagy melegben, pénteken, először a  nők versenyeztek 1000 és 3000 méteren, majd a férfiak 3000 és 5000 méteren. A férfiak mezőnyében, 3000 méteren, a szenttamási maratonfutók közül Papp Albert és Srdanov Dušan indult, 5000 méteren pedig Albert mellett Habi Zoltán is futott. Az utóbbi versenyszámot a hazai pálya előnyét kihasználva, óriási fölénnyel, Papp Albert nyerte, így övé lett az aranyérem.

A szenttamási futók mindent beleadtak a versenybe, de sajnos több dobogós helyezés nem született.

Pap Albert aranyérmes a munkásolimpián 2015. július 3.