Hírek

Kiváló mérkőzés, hazai győzelem

Több mint két órán át tartó mérkőzést követően 3:2 (18:25, 25:19, 23:25, 25:19, 15:9) arányban győztek a szenttamási Elan Wolley női röplabdázói szombaton a sokkal erősebb és felkészültebb pancsovai Odbojka 013 csapata ellen. Nagy volt az öröm a szenttamási sportcsarnokban játszott mérkőzés után, hiszen a ligában jelen pillanatban a hetedik helyen álló szenttamási lányok ezzel a győzelemmel már a következő idényre is biztosították bennmaradásukat ebben a rangfokozatban.

A hétvégén a II. Vajdasági Női Röplabda Liga északi csoportjában a 19. forduló mérkőzéseit játszották. A szenttamási Elan Wolley Röplabda Klub a táblázat 4. helyén álló pancsovai Odbojka 013 együtesét fogadta. A mérkőzés mindvégig bővelkedett fordulatokban, a sok hiba mellett azonban kiváló védelmet és támadást láthatott a szépszámú közönség.

Az erősebb és felkészültebb vendégcsapat előnye szinte az első percektől látható volt. A hazaiak csak néhányszor remekeltek, és az első játszmát a vendégek nyerték 25:18 arányban. Sokkal dinamikusabb játékot hozott a második játszma, amikor játékba lendült a hazai védelem, és kitűnő adogatásokkal, leütésekkel 25:21 arányban nyertek, és egyenlítettek 1:1-re. A harmadik játékrészben is tovább tarolt a szenttamási csapat, egészen a játszma közepéig, amikor 13:9 volt az eredmény az Elan Wolley javára. Innentől rákapcsoltak a vendégek, és 16:17-es állásnál már úgy tűnt, hogy a kifáradt a hazai csapat. Közben mindkét edző cserékkel igyekezett pótolni a  fáradt játékosokat, és így alakult ki az „idegek harca” és a 23:23-as eredmény. Egy rossz sáncolással a szenttamásiak hibáztak, a következő labdát pedig a hálóba vágták, így újra a vendégek nyertek játszmát. A hazaiak azonban nem adták föl, és már a negyedik játékrész elején elhúztak, először 4:1-re, majd 7:2-re. A vendégek hiába próbálkoztak, az edző kétszer is időt kért, a pontkülönség egyre nőtt, olyannyira, hogy a befejezést a hazaiak már lazán vették, és 25:18-as eredménnyel kiegyenlítettek 2:2-re. A mindent eldöntő ötödik játszmát a vendégek kezdték jobban, 8:4-re elhúztak, itt azonban elakadtak. A hazai csapat a szurkolótábor „hathatós” támogatásával először 8:8-ra egyenlítettek, majd zsinórban még 5 pontot szereztek, és12:9 lett az eredmény. Innentől viszont már a vendégek adták fel, és így lett az ötödik játszma eredménye 15:9, összesítésben pedig 3:2 az Elan Wolley javára.

A szenttamási lányok a 19 forduló után 9 győzelemmel és 10 vereséggel a táblázat 7. helyén állnak, a csapat 25 pontot gyűjtött.

A szenttamási csapat edzője Nenad Milović a mérkőzés után elmondta, a pancsovai csapat az egyik legerősebb ellenfélnek számított, ami miatt mindannyian izgalommal várták a mérkőzést. A vendégcsapat a táblázat élvonalában áll, tapasztalt, idősebb, és sokkal magasabb játékosokkal: Nagyon nehéz mérkőzés volt, tele fordulatokkal, és számunkra különösen nagy jelentősége volt, mert a győzelemmel biztosítottuk a csapat bennmaradását ebben a rangfokozatban. Még abban az esetben is, ha a hátramaradt három forduló mérkőzéseit esetleg elveszítjük. Nem volt könnyű a teljesen fiatal csapatot felállítani, hiszen az elmúlt 10 napban három kulcsfontosságú játékosunk lebetegedett, egy a kórházban van, és a centerütő sem játszott. Utóbbi helyére a második csapatból jött át egy fiatal játékos, aki nagyszerűen teljesített. Az, amit ma este láttunk, minden várakozást felülmúlt, és a lányok bebizonyították, hogy amikor süllyed a hajó, akkor is a felszínen tudnak maradni. Nagy köszönet nekik ezért, ugyanakkor a szurkolótábornak is, ami mindvégig kiállt a csapat mellett – nyilatkozta az edző.

Miután gratulált a hazai győzelemhez, a vendégcsapat edzője, Krgović Ivan portálunknak elmondta, a mérkőzés elképesztően nehéz volt mindkét csapat számára: Nagyon szépen játszott a hazai csapat, a tapasztalat helyett inkább az elszántság volt az, ami különösen kiemelhető. A szenttamási csapatban az átlagéletkor mindössze 16 év, és ez a tény önmagáért beszél, az edzők azonban kiválóan irányították őket. A mi csapatunk sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkezik, és ezzel a vereséggel nagyon rossz példát mutattunk a fiatalabb játékosokból álló hazai együttesnek, megmutattuk, hogyan nem szabad játszani. A következő mérkőzésünket a bácspalánkai csapat ellen mindenképpen meg kell nyernünk ahhoz, hogy megőrizzük jelenlegi pozíciónkat a tabellán – mondta a pancsovai edző.

Az Elan Wolley röplabdazói a következő fordulóban, március 25-én az Apatin csapatához utaznak, és nagyon bíznak a győzelemben.