Sport foci

Labdarúgás: Három győzelem, egy vereség

A 2014/2015-ös labdarúgó bajnokság 23. fordulóját játszották az elmúlt hétvégén a szenttamási labdarúgó csapatok. Szombaton és vasárnap gyönyörű tavaszi időben idegenben kikapott a Srbobran, győzött viszont a turiai Mladost, a Mladost-Radost és a Napredak labdarúgó csapata is.

A Vajdasági Labdarúgó Liga bácskai csoportjában szombaton délután a Srbobran csapata a sziváci Polet vendége volt. A kemény és nagy iramú mérkőzésen a szenttamási csapat 1:0 arányban kikapott. A vereség ellenére a Srbobran labdarúgói megtartották negyedik pozíciójukat a táblázaton. A következő fordulóban községi rangadóra kerül sor, ugyanis a „kékek” a kiserdei pályán a turiai Mladost együttesét fogadják. A találkozó szombaton, május 2-án 16 óra 30 perckor kezdődik.

A turiai Mladost labdarúgói vasárnap délután, hazai pályán egy nehéz és mindvégig bizonytalan kimenetelű mérkőzésen 3:2 arányban verték az OFK Vrbas csapatát. A Mladost együttesének eddigi mérlege 6 győzelem, 5 döntetlen és 12 elveszített mérkőzés, a csapat pedig 23 bajnoki ponttal a táblázat 11. helyén áll.

Az Újvidéki Körzeti Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgói vasárnap idegenben egy nehéz mérkőzésen, sok adott és kapott gól után végül 5:4 arányban verték a kiskéri Sutjeska csapatát. Ezzel a győzelemmel 44 ponttal a szenttamási piros-fehérek továbbra is magabiztosan állnak a táblázat második helyén. A következő fordulóban, a rajcsúri pályán, a Mladost-Radost labdarúgói a táblázat 6. helyén álló petrőci Mladost együttesét fogadják. A talákozó vasárnap 16 óra 30 perckor kezdődik. Belépőt nem kell fizetni, a rajcsúri csapat pedig számít a szurkolók támogatására.

A nádaljai Napredak labdarúgói a Verbász–Titel–Zsablya községközi ligában vasárnap délután hazai pályán a dunagárdonyi Hajduk együttesét fogadták. A  találkozón sima, 3:0 arányú hazai győzelem született. A nádaljai csapat így 16 forduló után, 19 bajnoki ponttal feljött a táblázat 7. helyére, mérlege 5 győzelem, 4 döntetlen és 7 vereség. A következő fordulóban a nádaljai együttes Péterrévére utazik, ahol a Jedinstvo együttesével küzd meg a bajnoki pontokért.