Sport foci

Három győzelem, egy vereség

Az elmúlt hétvégén, illetve a májusi ünnepek alatt a 2015/2016-os bajnoki labdarúgó idény tavaszi fordulójában a Vajdasági Labdarúgó Ligában szereplő csapatok a 24. forduló mérkőzéseit játszották.

A szenttamási Srbobran labdarúgói szombaton, április 30-án, a táblázat utolsó helyén álló zombori Radnički csapatánál vendészerepeltek és síma 2:0 arányú győzelemmel tértek haza. Az elmúlt hétvégén a kiserdei pályán elszenvedett 2:1 arányú vereség után csapatunknak nagy szüksége volt a győzelemre, és szerencsére nem volt túl nehéz dolga. Az elmúlt héten a Srbobran együttese a táblázat 6. helyére csúszott, amit ezúttal sikerült megtartania. Csapatunk a 24 forduló után 10 győzelemmel, 5 vereséggel és 9 elveszített találkozóval 35 bajnoki pontot gyűjtött. A következő fordulóban május 7-én a kiserdei pályán a kékek a szabadkai Subotica együttesét fogadják. A találkozó 16 óra 30 perckor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói vasárnap zsinórban a harmadik győzelmüket szerezték meg, amikor hazai pályán a Tavankút együttesét verték 4:1 arányban. A Mladostnak most 37 pontja van és a táblázat 5. helyén áll. A turiai labdarúgók szombaton Zomborba utaznak, ahol 16 óra 30 perckor az ottani ŽAK együttesével mérkőznek meg a bajnoki pontokért. Bár a zombori csapat ebben az idényben nem a legjobb teljesítményt nyújtotta, a Mladost labdarúgóinak egy cseppet sem lesz könnyű dolga ezen a találkozón.

Az Újvidéki Körzeti Ligában szereplő nádaljai Napredak labdarúgói a 23. fordulóban  a palánkai Krila Krajine csapatához utaztak, ahol 5:1 arányban kikaptak. A nádaljai csapat így újra sereghajtó a táblázaton, és nagy az esélye annak, hogy a csapat őszre egy alacsonyabb rangfokozatban folytatja a versenyt. A Napredak a 23 találkozóból mindössze 5 pontot gyűjtött. A következő, hétközi fordulóban a kölpényi (Kulpin) csapata látogat Nádaljára. A mérkőzés az új lelátókkal felszerelt stadionban 17 órakor kezdődik.

A Verbász–Zsablya–Titel községközi ligában szereplő Mladost–Radost labdarúgói vasárnap a rajcsúri pályán, kihasználva a jó időt és a szurkolók támogatását, hosszú idő után újra győzni tudtak. Csapatunk a péterrévei Jedinstvo együttesét verte meg 5:3 arányban, viszont a győzelem ellenére sem sikerült elrugaszkodnia a táblázat alsó részétől. A következő fordulóban Mladost–Radost a radičevići Mladost együttesénél vendégszerepel.