Sport foci

Labdarúgás: Egyedül a turiai labdarúgók győztek

A tavaszi labdarúgó idény sorrendben harmadik fordulóját játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga bácskai csoportjában. Akárcsak a második fordulóban, a szenttamási csapatok ezúttal is felemás eredménnyel szerepeltek.

A Srbobran labdarúgói szombaton a csonoplyai Sloga együttesének vendégei voltak, és súlyos, 4:1 arányú vereséget szenvedtek. A Sloga egy hellyel jobb pozícióból indult, harmadik a táblázaton, a kiserdei csapat pedig a negyedik, és az eredmény is arról tanúskodik, hogy az erősebb csapat győzött. A Srbobran együttesét jelen pillanatban megközelítette az adorjáni Tisa csapata, amely idegenben győzni tudott, és amennyiben labdarúgóink a következő fordulóban nem tudnak nyerni, elveszítik eddigi jó helyezésüket a táblázaton.

Az ugyanebben a rangfokozatban álló turiai Mladost labdarúgói vasárnap hazai pályán  a szabadkai Subotica csapatát fogadták. A találkozó 90 perc után a Mladost 3:1 arányú győzelmével ért véget. A turiai csapat most 20 bajnoki ponttal feljött a táblázat 11. helyére.

Az Újvidéki Körzeti Ligában szereplő nádaljai Napredak labdarúgóinak továbbra sincs szerencséjük. A csapat ezúttal hazai közönség előtt szenvedett 4:0 arányú vereséget a bácspetrőci Mladost labdarúgó csapatától. A nádaljai együttes az őszi idényben folyamatosan sereghajtó a táblázaton. Az eddig lejátszott 18 mérkőzésből a mérleg két döntetlen és 16 vereség. A következő fordulóban a Napredak a kiskéri Sutjeska vendége lesz.