Sport labdarúgás

KÉT GYŐZELEM, EGY DÖNTETLEN ÉS EGY VERESÉG

Felemás eredményeket hozott az elmúlt hétvége Szenttamás község labdarúgó csapatai számára. Győzött Srbobran és a nádaljai Napredak, a turiai Mladost veszített, a Mladost-Radost pedig döntetlenre mérkőzött.

A Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában, szombaton, a Tavankút labdarúgóit fogadta a Srbobran együttese. Egy nehéz, fordulatokkal és izgalmakkal teli mérkőzésen a 90 percnyi játékidő után 3:2 arányú hazai győzelem született. A szenttamási csapat góljait Laković, Pejović és Marjanov lőtte. Ezzel a győzelemmel a kiserdei együttes megőrizte harmadik pozícióját a táblázaton. A következő fordulóban csapatunk vasárnap az adorjáni Tisza vendége lesz. Egy újabb izgalmas mérkőzés várható, ugyanis a vendéglátók is kiváló csapattal rendelkeznek.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói vasárnap egy újabb vereséget könyveltek el, ezúttal hazai közönség előtt kaptak ki a hódsági Tekstilac együttesétől, 2:0 arányban. A vendégek kiválóan játszottak, míg a hazai csapattól sokkal többet várt a szurkolótábor. A vereséget követően a Mladost a táblázat kilencedik helyére csúszott, jelenleg 14 bajnoki pontja van. A következő fordulóban a turiai labdarúgók Dunagálosra (Gložan) utaznak, ahol a Budućnost csapatával mérőznek.

Szombaton és vasárnap a tizenkettedik forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak hatalmas erőfölénnyel és magabiztos játékkal 5:1 arányban győzte le a szanádi Jadran csapatát. Az újabb három bajnoki pontnak köszönhetően a Napredak jelenleg a táblázat kilencedik helyén áll, eddig 19 pontot gyűjtött. Ezen a hétvégén a nádaljai együttes Bajmokon vendégszerepel.

A BácstopolyaKishegyesVerbászÓbecseSzenttamás Községközi Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgói vasárnap az elmúlt heti kiváló játék után ezúttal csak gólnélküli 0:0-ás döntetlen játszottak a Tomislavci labdarúgóival. Hét forduló után így a rajcsúri csapat a táblázat harmadik helyén áll, 13 bajnoki ponttal. A következő fordulóban várhatólag a piros-fehéreknek sokkal könnyebb dolguk lesz, ugyanis vasárnap Csikériapusztára (Radičević) utaznak, ahol az ottani Mladost labdarúgóival találkoznak. A mérkőzés 15 órakor kezdődik.