Sport labdarúgás

Egyedül a rajcsúri csapat győzött

Negatív hétvégét jegyeztek községünk labdarúgó csapatai az elmúlt hétvégén, ugyanis a négy csapat közül egyedül a Mladost-Radost győzött, súlyos vereséget szenvedett viszont idegenben a Srbobran és a turiai Mladost labdarúgó csapata, de kikapott a nádaljai Napredak is.

Nem sokáig volt a Srbobran csapata a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában a táblázat harmadik helyén, ugyanis vasárnap a kiválóan játszó adorjáni Tisza együttesétől kapott ki 4:0 arányban. Bár két teljesen egyenrangú csapat találkozott, labdarúgóinknak egyszerűen nem kedvezett a sportszerencse, emellett pedig túl gyenge játékot produkáltak, és ez a mérkőzés végeredményén meg is látszott. 11 forduló után 6 győzelemmel, két vereséggel és három döntetlennel a Srbobran csapata jelenleg a táblázat negyedik helyére csúszott. A következő fordulóban a kiserdei kék-fehérek hazai pályán a zombori Radnički labdarúgóit fogadják.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói vasárnap egy újabb, igen súlyos vereséget könyveltek el. Ezúttal a dunagálosi (Gložan) otthonában kaptak ki, 6:1 arányban. A Mladost most még egy hellyel lejjebb csúszott a tabellán, és jelenleg 14 bajnoki ponttal a 10. helyen áll. A 12. forduló keretében, vasárnap, a turiai labdarúgók a kanizsai Potisje együttesét fogadják.

Szombaton és vasárnap a tizenharmadik forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak ezúttal 2:1 arányban maradt alul a bajmoki Radnički 1905 csapata vendégeként, és értékes három pontot veszítve a táblázat 10. helyére csúszott. Csapatunknak továbbra is 19 bajnoki pontja van. Az előttünk álló hétvégén a Napredak hazai pályán a Bajsa együttesét fogadja. A találkozó vasárnap 13 órakor kezdődik.

A BácstopolyaKishegyesVerbászÓbecseSzenttamás Községközi Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgói vasárnap az elmúlt heti döntetlen után valóságos bravúrt hajtottak végre Csikériapusztán (Radičević) ahol az ottani Mladost labdarúgóival találkoztak, és 4:1 arányú győzelmet arattak. A hazaiak kevés helyzetből mindössze egyetlen alkalommal tudtak betalálni a rajcsúri csapat hálójába. A piros-fehérek így 16 ponttal továbbra is a táblázat harmadik helyén állnak, a nyolc mérkőzésből öt győzelmet, egy vereséget és két döntetlen tudnak maguk mögött. A következő fordulóban, a vásártéri stadionban, a Mladost-Radost focistái a péterrévei Jedinstvo együttesét fogadják. A találkozó vasárnap 15 órakor kezdődik.