sport

Gólözön a rajcsúri pályán

Felemás eredménnyel szerepeltek a szenttamási labdarúgó egyesületek az elmúlt hétvégén zajlott mérkőzéseken. Győzött a Napredak, a turiai Mladost és a Mladost-Radost, viszont kikapott a Srbobran csapata.

A 23. forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában. A szenttamási Srbobran labdarúgói szombaton Óbecsén, a táblázat éllovasával, a Bečej 1918 csapatával játszottak, és 3:1 arányú vereséget szenvedtek. A szenttamási kék-fehérek jól játszottak, kemény ellenálást tanúsítottak, azonban a hazaiak térfölénye nagyobb volt, és megérdemelten győztek. A Srbobran együttese 35 bajnoki ponttal továbbra is a táblázat 4. helyén áll. A következő fordulóban a kiserdei csapat az OFK Vrbas labdarúgóit fogadja. A mérkőzés a kiserdei pályán szombaton 16 óra 30 perckor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói szombaton délután a zombori Radnički csapatával 2:2-es döntetlent játszottak, és sikerült hazahozniuk az egyik bajnoki pontot. A Mladot így 23 mérkőzés után 25 ponttal a táblázat 12. helyén áll . A csapat mérlege 7 győzelem, 4 döntetlen és 12 elveszített mérkőzés. A turiai csapat a következő fordulóban vasárnap, 16 óra 30 perckor a szabadkai Subotica csapatát fogadja.

Szombaton és vasárnap a 25. forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak együttese hazai közönség előtt a hajdújárási Vinogradar labdarúgóit fogadta, és 2:1 arányú győzelmet aratott. A nádaljai csapatnak jelenleg 38 pontja van, és a táblázat 8. helyén áll. A következő fordulóban a Napredak Törökkanizsára utazik, ahol az ottani Obilić labdarúgóival találkozik. Ez a mérkőzés 17 órakor kezdődik.

Valóságos gólözönt láthatott a kisszámú szenttamási közönség vasárnap délután a rajcsúri pályán, ahol a Mladost-Radost az ómoravicai Sloboda együttesét fogadta. A hazaiak már az első félidőben biztosították győzelmüket (4:0), a második félidőben viszont még három gólt lőttek és csak egyet kaptak, így alakult ki a 7:1-es végeredmény. A Mladost-Radost góljait Zeljić a 13., Rankić a 19., Hodonicki a 23., Golubski a 42., Flipović a 61., Mirković a 68. és Sadžakov a 80. percben lőtte, a vendégek becsületgólját pedig Husak a 87. percben. A Mladost-Radost a következő fordulóban a táblázat éllovasát, a kucorai Iskra együttesét fogadja. Az igazi csemegének ígérkező mérkőzés a rajcsúri pályán vasárnap 16 óra 30 perckor kezdődik.