Sport labdarúgás

Mindhárom szenttamási csapat kikapott

A 19. forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában. A szenttamási Srbobran focistái szombaton délután a kiserdei pályán a táblázat második helyén álló csonoplyai Sloga labdarúgó csapatát fogadták. A mérkőzést a vendégek nyerték 1:0 arányban. A szép időjárásnak köszönhetően megteltek a kiserdei stadion lelátói, a nézők pedig nagyon szép gólhelyzeteket láthattak. A vendégek szinte a második félidő közepéig domináltak  a pályán, és csak a szerencsének és a felső lécnek köszönhetően nyertek ilyen minimális arányban. A hazai csapat a második félidőben több jó helyzetet teremtett, de a csatárok sorban elhibázták a lehetőségeket. A mérkőzés utolsó perceiben nagy irammal nyomult a Srbobran, ami majdnem megbosszulta magát, hiszen a 90. percben a vendégek egy gyors ellentámadását követően a labda a kapufáról csattant vissza a pályára. A mérkőzés végén mindkét edző elégedetten nyilatkozott:

Pontosan tudtuk, miért jöttünk, és csapatunk annak ellenére, hogy a csapatkapitány elkésett a mérkőzésről, nagyon jól teljesített. A szenttamási labdarúgók is dicséretet érdemelnek, hiszen egy felfiatalított, jó teljesítményű csapattal álltunk szembe, de ma a szerencse a mi oldalunkon volt – mondta Memedović Puniša, a  Sloga edzője.

A kiserdei csapat edzője, Svetozar Sovulj szerint mindkét csapatnak voltak kiváló gólhelyzetei, és a döntetlen eredmény lett volna az igazságos: Le a kalappal a játékosok előtt, valóban teljes erőbevetéssel küzdöttek. Ebben az idényben ez az első vereségünk hazai pályán. Viszont el kell mondani, hogy az egész idényben összesen négy alkalommal kapott ki a Srbobran, mégpedig  minimális 1:0 arányban. Szerintem ennél semmi sem igazolja jobban a csapat eddigi teljesítményét – mondta a kék-fehérek edzője.

A Srbobran a következő fordulóban az apatini Mladost APA labdarúgóival mérkőzik.

Az ugyanebben a rangfozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói szombaton a táblázat éllovasához, az óbecsei Bečej 1918 csapatához utaztak, és 5:0 arányban kikaptak. A turiai focisták a következő fordulóban, hazai pályán az OFK Vrbas együttesét fogadják. A találkozó vasárnap 16 órakor kezdődik.

Szombaton és vasárnap a 22. forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak vasárnap délután  idegenben 3:2 arányban kikapott a Panonija IM Topola együttesétől. A nádaljai csapat most két helyet csúszott lefelé a táblázaton, és 32 bajnoki ponttal a 10. helyen áll. A következő fordulóban a Napredak hazai pályán a csantavéri labdarúgókat fogadja.