sport

Szenttamas.rs

Ötöt rúgott a Srbobran és a turiai Mladost, kettőt a Napredak,

a Mladost-Radost pedig kikapott

Valóságos gólözön volt az elmúlt hétvégén Szenttamáson és Turián. Öt-öt gólt rúgott a Srbobran labdarúgó csapata és a turiai Mladost, a Napredak együttese idegenben győzött, a Mladost-Radost pedig hazai pályán veszített.

A 24. forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában. A szenttamási Srbobran labdarúgói szombaton a kiserdei pályán az OFK Vrbas csapatát fogadta, és a mérkőzésen 5:1 arányú hazai győzelem született. A szenttamási kék-fehéreknek ez volt a 11. győzelmük ebben a bajnoki idényben, ezidáig 38 bajnoki pontot gyűjtöttek, és továbbra is táblázat 4. helyén állnak. A következő fordulóban, május 6-án, a Srbobran labdarúgói a Tavankut vendégei lesznek.

Az ugyanebben a rangfokozatban játszó turiai Mladost együttese vasárnap hazai pályán a Subotica csapatát fogadta. A mérkőzés végeredménye: 5:2 a Mladost javára. Egy nagyiramú, jó helyzetekkel teli összecsapást láthatott a turiai közönség, amely egyébként szünet nélkül biztatta kedvenceit. A Mladost ezzel a győzelemmel továbbra is a táblázat 12. helyén áll, a csapat eddig 24 bajnoki pontot szerzett. A következő fordulóban a turiai együttes a hódsági Tekstilac vendége lesz. Ahhoz, hogy végleg elrugaszkodjon az alsóháztól, és az ezzel járó kieséstől, a Mladostnak a vasárnapi mérkőzésen feltétlenül győznie kell.

Szombaton és vasárnap a 26. forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak együttese Törökkanizsán, az ottani Obilić együttesével játszott, és 2:0 arányban győzött. A három bajnoki pontnak köszönhetően a nádaljai labdarúgó csapat egy hellyel feljebb került a táblázaton, és jelenleg a 7. A következő fordulóban a Napredak a kiskéri Sutjeska együttesét látja vendégül. A találkozó május 3-án (szerda) 17 órakor kezdődik.

Igazi rangadót játszottak vasárnap délután a rajcsúri pályán, ahol a Mladost-Radost a kucorai Iskra labdarúgóit fogadta. A találkozónak azért volt nagy tétje, mert a szenttamási csapat győzelem esetén megcélozhatta volna a táblázat első helyét, ami egyúttal a magasabb rangfozatba való jutást is jelentette volna. A piros-fehéreknek azonban nem kedvezett a szerencse, és 3:0 (1:0) arányú vereséget szenvedtek. A mintegy 150 fős közönség csalódottan távozott a lelátókról. El kell ismerni, hogy a vendégek sokkal jobban játszottak, és jónéhány gólhelyzetet teremtettek, míg a Mladost-Radost a második félidőben szinte szóhoz sem jutott. Csak a szenttamásiak kapusának köszönhető, hogy a vereség nem lett még súlyosabb. A mérkőzés góljait Nikolić (4. perc öngól), Gubas (72. perc) és Serdar (88. perc) lőtte. Az összecsapás elég „kemény” volt, ugyanis a játékvezető 6 sárga lapot is kiosztott.

A rajcsúri csapat edzője, Zoran Mijić a találkozót követően portálunknak elmondta, a vendégek valóban jól játszottak, és bebizonyították, hogy nem véletlenül áll a csapat a táblázat első helyén: Nem tudok semmit felróni a csapatomnak, a fiúk jól játszottak, de az ellenfél jobb volt. A bajnokság folytatásában törekedni fogunk, hogy minél jobb eredmény érjünk el, és a csapat az élvonalban fejezze be az idei bajnoki idényt – mondta a Mladost-Radost edzője.

Rajko Babić, az Iskra edzője szerint még nem dőlt el a magasabb rangfokozatba jutás, ki kell várni az idény utolsó mérkőzését: Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a szenttamásiak mindig kellemetlen ellenfélnek bizonyultak. Szerencsére már a mérkőzés elején minimális előnyre tettünk szert, és ez egyfajta biztonságot jelentett a csapatnak, a folytatásban pedig teljes erőbevetéssel játszottunk, és csak gratulálni tudok a fiúknak – nyilatkozta a kucorai csapat edzője.