Sport labdarúgás

Szenttamas.rs

Egy győzelem, három vereség

Egy győzelem és három vereség a szenttamási labdarúgó csapatok elmúlt hétvégi mérlege. Idegenben győzött a Srbobran, a Mladost, a Napredak és a Mladost-Radost csapata pedig kikapott.

Hazahozták a Srbobran labdarúgói a három bajnoki pontot Tavankútról, ahol a település nevét viselő együttes győzték le 2:1 arányban. Az esős időben, felázott pályán játszott mérkőzésen igen gyenge játékot mutatott mind a két csapat, ami a második félidőre egy kicsit erősödött ugyan, de a jó helyzeteket a csatárok nem tudták kihasználni. A szenttamási kék-fehérek ezzel a győzelemmel, 41 bajnoki ponttal továbbra is szilárdan állnak a táblázat negyedik helyén. A következő fordulóban a Srbobran együttese hazai pályán az adorjáni Tisa labdarúgóit fogadja. A mérkőzés a kiserdei stadionban 16 óra 30 perckor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói vasárnap Hódságon (Odžaci) a Tekstilac  csapatával mérkőztek, és 4:1 arányú vereséget szenvedtek. A vendéglátók számára a győzelem azt jelentette, hogy megelőzték a Mladostot a tabellán, amely most egy helyet visszacsúszott, és a 13. helyen áll, azaz az alsóháztól mindössze egy lépcsőfok választja el. A turiai labdarúgóknak az előttünk álló hétvégén igen nehéz dolga lesz, mivel a harmadik helyen álló, és kiváló játékot felmutató dunagálosi (Gložan) Budućnost csapatát fogadják.

Szombaton és vasárnap a 28. forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak együttese Bácsfeketehegyen, a Jadran csapatával mérkőzött, és súlyos, 5:1 arányú vereséget szenvedett. A feketicsi csapat az első pillanattól fogva uralta a játékot, és magabiztosan nyert. A Napredak jelenleg 44 bajnoki ponttal a táblázat 7. helyére csúszott, a csapat eddigi mérlege 13 győzelem, 5 döntetlen és 8 elveszített találkozó. Csapatunk vasárnap, hazai pályán, a szanádi Jadran labdarúgóit látja vendégül. A találkozó 17 órakor kezdődik.

A BácstopolyaKishegyesVerbászÓbecseSzenttamás Községközi Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgói a hétvégén játszott 14. fodulóban a torzsai (Savino Selo) Budućnost csapatával játszottak, és 2:1 arányú vereséget szenvedtek. A rajcsúri csapat kiválóan kezdte a találkozót, azonban a folytatásban alulmaradt a kitűnő és elszánt játékot felmutató hazai csapattal szemben. A táblázaton jelenleg három csapatnak is 23 bajnoki pontja van, és közülük a Mladost-Radost csak a jobb gólkülönbségnek köszönhetően áll a 4. helyen. A vásártéri csapat vasárnap, 17 órától hazai pályán a Pobeda labdarúgóit fogadja.