Sport labdarúgás

Döntetlen eredmények a tavaszi forduló kezdetén

Az elmúlt hétvégén kezdődött hivatalosan a tavaszi labdarúgó idény. Szenttamásnak két csapata, a Srbobran és a turiai Mladost a  Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában szerepel, ahol a téli pihenő és az előkészületi mérkőzések után a 16. forduló mérkőzéseit játszották.

A kiserdei kék-fehérek az adai Potisje vendégei voltak és hazahozták az egyik pontot, mivel a mérkőzés 1:1-es döntetlennel ért véget. A vezető gólt a hazaiak szerezték meg, az egyenlítő találatot pedig Gagović lőtte. A Srbobran együttese továbbra is a rangfokozat élvonalához tartozik, és jelen pillanatban 28 bajnoki ponttal a 4. helyen áll. A következő fordulóban, szombaton, 14 óra 30 perckor a kiserdei pályán csapatunk a nemesmiliticsi (Srpski Miletić) labdarúgóit fogadja.

Négy gólt láthatott vasárnap délután a turiai közönség, ahol a hazai Mladost az apatini Mladost APA együttesével találkozott. A kiesés határán lévő vendégcsapat maximális teljesítményt nyújtott, aminek köszönhetően hazavitte az egyik bajnoki pontot. A mérkőzés végeredménye 2:2 lett, a Mladost góljait Filipović és Savović lőtte. A következő fordulóban a turiai labdarúgók a pacséri Bačka csapatával játszanak.

Szombaton és vasárnap a tizennyolcadik forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak vasárnap délután, Istenfalván (Njegoševo) vendégszerepelt, ahol a település nevét viselő csapattal 2:2-es döntetlent mérkőzött, és elhozta az egyik bajnoki pontot. A nádaljai csapat jelenleg a táblázat 10. helyén áll, 26 pontja van. A következő fordulóban a Napredak a szikicsi (Lovćenac) Njegoš labdarúgóit fogadja. A mérkőzés vasárnap 15 óra 30 perckor kezdődik.