Sport labdarúgás

Három győzelem, egy döntetlen

A 6. forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában. A szenttamási Srbobran labdarúgói szombaton a magyarkanizsai Potisje labdarúgóit fogadták, és Ikrašev valamint Marjanov góljaival 2:0 arányban győztek. Knežević edző vezetésével tehát újabb sikert tudhatnak maguk mögött a „kék galambok“, a mintegy 70-80 szurkoló pedig elégedettan hagyta el a kiserdei pályát. A csapat továbbra is a táblázat második helyén áll, 14 pontot gyűjtött. A következő fordulóban a Srbobran labdarúgói Hódságra utaznak, ahol a Tekstilac együttesével mérkőznek meg a bajnoki pontokért.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgói vasárnap a dunagálosi (Gložan) Budućnost labdarúgóit fogadta. A találkozón a hazai együttes végig uralta a játékot, és Vasić Dragoljub (tizenegyesből), továbbá Dejan Savović góljaival 2:0 arányban győzött. A turiai labdarúgó csapat jelenleg a táblázat 7. helyén áll 10 ponttal. A következő fordulóban a Mladost a bácsordasi (Karavukovo) vendége lesz. A turiai csapatnak nagy esélye van megnyerni a találkozót, hiszen a hazaiak ebben az idényben csak egyszer győztek.

A Szabadkai Ligában játszó nádaljai Napredak labdarúgó csapata vasárnap a Zenta ellen lépett pályára, és a város nevét viselő csapattal 1:1-es döntetlent játszott. Az első félidőben még úgy tűnt, a Napredak hazahozza mindhárom bajnoki pontot, hiszen 1:0-ra vezetett, viszont a hazaiaknak a második félidőben sikerült egyenlíteniük. A nádaljai csapat jelenleg a táblázat közepén áll, 8 bajnoki pontot gyűjtött. A következő fordulóban, vasárnap a Napredak hazai pályán a Panonija IM Topola labdarúgóit fogadja. A találkozó 15 óra 30 perckor kezdődik.

A Bácstopolya‒Kishegyes‒Verbász‒Óbecse‒Szenttamás Községközi Ligában szereplő szenttamási Mladost-Radost labdarúgói az elmúlt hétvégén hazai pályán a torzsai (Savino Selo) Budućnost csapatát fogadták. A mindig kellemetlen ellenfelet ezúttal Živkov két találatával 2:1 arányban sikerült legyőzni. A vásártéri csapatnak a három forduló után két győzelme és egy veresége van az őszi bajnoki idényben. A következő fordulóban csapatunk idegenben a Tomislavci labdadúgóival méri össze erejét.