Sport labdarúgás

Szenttamas.rs

Háromszor talált hálóba a kiserdei és a rajcsúri csapat

Az ötödik forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában. A szenttamási Srbobran focistái  szombaton a kiserdei pályán az apatini Mladost APA csapatát fogadták és 90 perc után sima 3:0 arányú győzelmet arattak. Csapatunk jelenleg a táblázat 4. helyére tornázta fel magát, 10 bajnoki pontot gyűjtött. A következő fordulóban, szeptember 18-án a Srbobran a pacséri Bačka vendége lesz.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgóinak sajnos kevesebb szerencséje volt, ugyanis 2:1 arányú vereséget szenvedtek Verbászon, a város nevét viselő együttestől. A turiai csapat ezt a vereséget követően a táblázat utolsó előtti helyére csúszott, és mindössze 4 pontja van. A következő fordulóban javíthat a Mladost, ugyanis hazai pályán a Tavankút labdarúgóit fogadja. A mérkőzés vasárnap 16 órakor kezdődik.

A nádaljai Napredak labdarúgói az őszi idényt a Szabadkai Ligában kezdték, és az eddigi három győzelem és két vereség mellett vasárnap elkönyvelték az első döntetlenjüket is, ugyanis nagy iramú és kiváló mérkőzésen 2:2-es döntetlent mérkőztek a Csantavéren, a  település nevét viselő csapattal. A Napredak egyébként hosszú idő után újra jól játszik, jelenleg 10 ponttal a táblázat 8. helyén áll. A következő fordulóban a nádaljai csapat ellenfele a moholi Bačka lesz. A találkozó a nádaljai stadionban vasárnap 16 óra 30 perckor kezdődik.

A rajcsúri Mladost-Radost labdarúgói idéntől a legalacsonyabb rangfokozatban, a BácstopolyaKishegyesVerbászÓbecseSzenttamás Községközi Ligában szerepelnek. Első bajnoki mérkőzésüket a Vojvodina ellen, nagy hajrában 2:1 arányban elveszítették. Ezen a hétvégén viszont hazai közönség előtt a piros-fehérek csatárai háromszor találtak az ókéri Obilić hálójába, mégpedig úgy, hogy közben egyetlen gólt sem kaptak. A Mladost-Radost csapatát szombaton az ómoravicai Sloboda labdarúgói fogadják. Ez a találkozó is 16 óra 30 perckor kezdődik.