Sport veterán focisták

Győztek a szenttamási veterán labdarúgók Horvátországban (is)

A nyár folyamán a szenttamási Kiserdőben tartott Nemzetközi Veterán Labdarúgó Tornán a négy veterán csapat közül a helyi Srbobran csapata meggyőző fölénnyel nyert. A hétvégén a borovói (Horvátország) Sloga Veterán Labdarúgó Klub szervezett egy hasonló jellegű tornát, amelyen újra a szenttamási focisták kerültek az első helyre.

A szenttamási csapat tagjai szombaton reggel érkeztek meg a határ közelében lévő horvátországi településre, ahol barátságos fogadtatásban volt részük. Barna Tibor, a Srbobran ,,gólgyárosa” portálunknak elmondta, a mérkőzéseket megelőző órák vidám hangulatban, társalgással teltek, ami a torna után tovább folytatódott: ‒ Nagyon jól éreztük magunkat, vendéglátóink valóban mindent beleadtak, hogy jó hangulatot teremtsenek. Bár 4:1 arányban legyőztük a Sloga együttesét, számunkra nem az eredmény, hanem inkább az ún. harmadik félidő volt a fontos, azaz a vacsorával egybekötött társalgás, ami a késő éjszakai órákig tartott. Ezúton is szeretnénk megköszönni a szervezőknek a vendéglátást, és nagyon reméljük, hogy jövőre a torna folytatódik – mondta a szenttamási veterán labdarúgó.

A Srbobran csapata a következő felállításban lépett pályára: Kuprešanin, Šijačić, Komlenić, Muminović, Marić, Filipović, Kobilarov, Bajić, Peradze, Lalić, Baćinski, Marjanov, Barna, Jandrić, Kocsis és Spasić.

A szettamásiak góljait Jandrić (2), Kocsis és Barna lőtte.

A torna egyik különlegessége az volt, hogy a mérkőzéseket többnyire az esti órákban reflektorokkal megvilágított pályán játszották, ami a szenttamásiaknak igazi meglepetés volt, hiszen még soha senkivel nem játszottak besötétedés után.