Hírek

Több mint 66 kg halat fogtak a diákok

A Šaran Sporthorgászegyesület és a Helyi Közösség szervezésében negyedik alkalommal került megrendezésre szombaton, április 28-án Szenttamáson a Horoggal a kábítószer ellen elnevezésű horgászverseny, amelyen ezúttal is a község általános iskolás diákjai jelentkezhettek. A Duna‒Tisza‒Duna-csatornán a Nagyhíd közelében rendezett találkozóra délelőtt 9-11 óriáig az alsó osztályosok (I-IV. osztály), míg délután 13-16 óráig a felsősök (V-VIII. osztály) jelentkezhettek, illetve versenyezhettek. A gyülekező reggel 7 órakor volt, a mintegy 30 fős gyermeksereget pedig Fullajtár Szilvi a szenttamási horgászegyesület elnöke köszöntötte, aki egyúttal elmagyarázta a versenyszabályokat is. A reggelit követően 7 óra 30 perctől a sorszámok, illetve a horgászhelyek számának kihúzása következett, maga a verseny pedig 8 óra 30 perctől 10 óra 30 percig tartott.

A horgászverseny délelőtt és délután is 3-3 szektorban folyt. A kicsiknél 30 diák állt rajthoz, és a következő eredmények születtek:

Az I. szektor győztese Dušan Miković (2165 gr) lett, a második Oláh Viktor (1595 gr), a harmadik pedig Dejan Marčok (1510 gr).

A II. szektorban Luka Vuković (2315 gr) lett a legjobb, Jovanović Filip (1515 gr) a második, és Pelle Dániel(1230 gr) a harmadik.

A III. szektorban Milica Čobanov (2470 gr) győzött, második lett Bojan Munjin (1205 gr), a harmadik pedig Ognjen Mićin (1015 gr).

A felsősöknél 13 óra 15 perctől 16 óráig ugyancsak 30 diák versenyzett.

Az I. szektorban Balázs Nikoletta (4470 gr) szerezte meg az első helyet, második lett Leo Vestel (2660 gr), a harmadik pedig Puškin Mihajlo (2600 gr).

A II. szektorban a győztes Fullajtár Martin, a Jovan Jovanović Zmaj iskola diákja lett, aki 6125 gr halat fogott, a második helyre Nikola Vuković (2925 gr) került, a harmadik pedig Nataša Šajin (1615 gr) lett.

A III. szektorban az első helyet Mag Attila (3980 gr) szerezte meg, a második Mate Račić (895 gr) lett, a harmadik pedig Burai Artur, aki 810 gr halat fogott.

A legfiatalabb horgászoknak az érmeket Krajonović Lazar, a szenttamási polgármester helyettese adta át, míg idősebb társaiknak Fullajtár Szilvi, a helyi horgászegyesület elnöke.

A gyerekek a két, illetve három óra alatt összesen 66,195 kg halat fogtak ki a csatornából. Összesítettben 10 db éremmel a Jovan Jovanović Zmaj iskola győzött, ők vitték haza a legnagyobb serleget, második helyet pedig a Vuk Karadžić és turiai Petar Drapšin iskola osztják két-két éremmel.

A versenyen résztvevők számára az önkormányzat és Helyi Közösség uzsonnát és üdítőt biztosított.