Hírek

Szenttamas.rs

Újabb győzelem kézilabdában

A III. Észak–Nyugat Kézilabda Liga 4. fordulójának keretében szombaton a szenttamási Srbobran Kézilabda Klub magabiztos játékkal 32:26 arányban legyőzte az újvidéki Radnički csapatát.

A szenttamásiak fölénye már az első félidőben érezhető volt, hiszen a mérkőzést az elejétől fogva irányították, a csapat előnye olykor 10 találaton felül volt. A szünetre 20:10-es állással vonultak a csapatok. A második félidőben a vendégek jobban támadtak, némileg sikerült lefaragni a Srbobran előnyét, ám egyenlítésre nem került sor, a mérkőzés végeredménye 32:26 lett. A találkozó legeredményesebb játékosa Miloš Vraneš lett, aki 9 alkalommal vette be az ellenfél kapuját.

A szenttamási csapat edzője, Vuk Milojičić a mérkőzést követően elmondta, elégedett a csapat játékával, felkészülten várták az újvidéki gárdát: − Soha nem szabad lebecsülni ilyen csapatot, mint a Radnički, ugyanis ők félórányi gyenge játék után képesek teljesen megfordítani az eredményt. Számítottunk tehát arra, hogy a második félidőben sokkal erőteljesebben támadnak és játszanak, ami meg is történt. Szerencsére sikerült visszahozni az első részben bemutatott játékot, és újra bebizonyítottuk, hogy a jó összehangolt csapatjátéknak megvan az eredménye. Igazából nekünk nem ebben a rangfokozatban van a helyünk, a csapat sokkal többre képes, és mindent beleadunk, hogy a következő idényt magasabb, a szenttamási kézilabdához méltó rangfozatban kezdjük – mondta a Srbobran edzője. Hozzátette, a következő fordulóban Zsablyára utaznak, ahol sorsdöntő mérkőzés várható, hiszen mindkét csapat a liga első helyét célozta meg. Mint modta, bízik a szenttamási fiúkban, hiszen eddig egyetlen mérkőzést sem veszítettek el.

P. L. (Fotó: A. B.)