Sport labdarúgás

Minden szenttamási labdarúgó csapat győzött

Hosszú idő után második győzelmét könyvelte el a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában szereplő szenttamási Srbobran labdarúgó csapata. A kiserdei kék-fehérek szombaton a szikicsi Njegoš együttese ellen nyertek 3:2 (2:0) arányban. A mérkőzés első félideje a szenttamási csapat Nemanja Tešanović (fejes) és Saša Glendža góljával zárult. A második részben a vendégek sokkal komolyabban játszottak és a 78. percben szépítettek, majd Glendža büntetőrúgását követően 3:1 lett az eredmény. A szikicsi labdarúgók a mérkőzés utolós percében még egy gólt lőttek, de már nem tudták behozni a szenttamásiak előnyét. A Srbobran csapata 12 forduló után a táblázat 16. helyén áll, a csapat mérlege két győzelem, három döntetlen és hét vereség. A következő fordulóban a kiserdei gárda a pacséri Bačka vendége lesz.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgó csapata Zomborban a Radnički csapata ellen nyert 2:0 arányban. Az igen kellemetlen ellenfél és az idegen pálya sem zavarta meg a turiai focistákat abban, hogy szép és dinamikus játékkal két vállra fektessék a hazai csapatot. A Mladost ezzel a győzelemmel és 25 bajnoki ponttal felkerült a táblázat harmadik helyére, ami már egy komoly pozíció. Az előttünk álló hétvégén, november 1-jén a dunacsébi (Čelarevo) ČSK Pivara labdarúgó csapata érkezik Turiára. A mérkőzés 14 órakor kezdődik.

A Szabadkai Ligában játszó nádaljai Napredak labdarúgó csapata az elmúlt hétvégén hazai pályán az adai AFK labdarúgóit fogadta. A találkozó 90 percnyi játék után 2:1-es hazai győzelemmel zárult. A 11. fordulót követően a Napredak egy hellyel feljebb került a táblázaton, és most a 4. helyen áll, 22 bajnoki pontot gyűjtött. A csapat eddigi mérlege 7 győzelem, egy döntetlen és 3 elveszített mérkőzés. A nádaljai labdarúgók a következő fordulóban a kiskéri (Bačko Dobro Polje) Sutjeska csapatához utaznak.

Nagy volt az öröm vasárnap délután a rajcsúri pályán, ahol a Mladost Radost labdarúgói a Tomislavci csapatát látták vendégül, és 3:1 arányban nyertek. A szenttamásiak góljait Kurjački, Rankić, és Pantelić lőtte. A piros-fehérek vezetője, Predrag Trbojević a mérkőzést követően kijelentette, foci volt ez a javából, hiszen csapata az átázott, sáros pályán verte meg a sokkal esélyesebb ellefelet: − Nehéz és kemény mérkőzés volt, a pályán igaz csata dúlt. A vendégek tapasztaltabb és erősebb csapattal érkeztek, azonban nem adtuk fel a küzdelmet, és megérdemelten nyertünk. A Bácstopolya‒Kishegyes‒Verbász‒Óbecse‒Szenttamás Községközi Ligában szereplő Mladost-Radost labdarúgó csapata továbbra is a táblázat első helyén áll, az eddig lejátszott 6 mérkőzésből 15 pontot gyűjtött. A következő hétvégén csapatunk a zentagunarasi Slavija együttesét fogadja. A találkozó vasárnap 13 óra 30 perckor kezdődik.