Sport

Papp Albert jelesre vizsgázott Fair Play-ből

A már hagyományos  Skenderovity Pál Emlékmaratont az idén  szeptember 14-én tartották Bácstopolyán. A kedvező időjárási feltételek mellett mintegy 100 versenyző indult, akik az egész országból érkeztek. A táv ezúttal is 10 kilométer volt, amelyet a topolyai tó körül futottak. A férfiaknál a győztes a magyarországi Nagy Tamás lett lett, a második Berec Lajos (ugyancsak Magyarországról) , harmadikként pedig  kikindai Milenković Nebojša ért célba. A szenttamási Papp Albert ezúttal a negyedik lett, a saját kategóriájában pedig első, és aranyéremmel tért haza. Ide tartozik a hír, hogy a szombati versenyen Albert első lett ugyan, de a mögötte futók célt tévesztettek és mintegy 800 méterrel tovább futottak. A cél előtt a szenttamási futó megvárta őket, és csak miután az első három versenyző elhaladt mellette, csak azután lépte át a célt jelző sávot. Mindenképpen dicséretes gesztus volt, maratonfutónk sportszerűségből jelesre vizsgázott. Csak emlékeztetőül mondjuk el, hogy Albert 2011-ben és 2012-ben ezen az Emlékmaratonon összesítésben kétszer is ezüstérmes lett. A szombati versenyen a másik szenttamási maratonfutó, ifjabb Breár János – Kukac jó idővel, sikeresen lefutotta a 10 km távot. A nőknél  Szabó Tünde (Magyarország) lett az első, második az újvidéki Čegar Lukić Marianna, harmadik pedig Mazák Gabriella lett Kanizsáról. A szenttamási maratonfutók következő versenye Újvidéken lesz október 13-án, azt követően az apatini félmaraton (oktober 19-én)-, majd pedig a ljubljanai maraton következik.