Sport női kosárlabda

Fontos mérkőzést nyertek a szenttamási kosarazónők

II. Szerb Női Kosárlabda Liga, Szenttamás, 2018.11.10.

Városi Sportcsarnok, 300 néző, játékvezetők: S. Rakić, B. Veslić.

ŽKK Srbobran (Szenttamás) – ŽKK Radnički 2016 (Kragujevac) 90:70 (23:20, 18:13, 32:18, 17:19)

ŽKK Srbobran: 4. Jelena Curaković, 5. Ivana Curaković, 6. Nataša Božić, 7. Maja Stajkovski, 8. Mirjana Zorić, 9. Branka Subić, 10. Tamara Ivkov, 11. Sanja Dundjerski, 12. Jelena Čurčić, 13. Mirjana Djokić, 14. Željana Nešebik, 15. Zorana Tanurdžić.

ŽKK Radnički: 2. Minela Mehović, 3. Anastazija Stevanović, 5. Neda Rapović, 7. Marija Cvijović, 8. Milica Petković, 10. Mina Matorkić, 11. Ajsa Hadžić, 12. Milica Todorović, 13. Jelena Trifunović, 23. Sara Miošević.

A II. Szerb Női Kosárlabda Liga őszi idényének ötödik fordulójában a Srbobran Női Kosárlabda Klub első csapata 20 pontos fölénnyel legyőzte a kragujeváci Radnički 2016 együttesét. A Közép-Szerbiából érkezett csapat kiválóan játszik hazai pályán és idegenben is. A szenttamási csarnokban is sajátos támadási és védekezési taktikát alkalmaztak, amely túl bonyolultnak tűnt, de Tamara Ivkov, a szenttamásiak erőssége, elejét vette minden ,,meglepetésnek”, és nem engedte a kragujvácianak a bevált taktika alkamazását. Ezzel pedig teljesen megbolygatta a vendégek védelmét, olyannyira, hogy a szenttamási lányok a mérkőzés végéig közül csaknem mindenki dobott hárompontos találatot.

Az első negyedben teljesen kiegyenlítődött játék folyt a pályán, egyszer egyik, egyszer pedig a másik csapat vezetett néhány pontkülönbséggel. Az első részt 23:20-as eredménnyel a hazaiak nyerték. A második rész második felében azonban a szenttamásiak nyolc ponttal is elhúztak, amit a félidőig sikerült megtartani (41:33). A mérkőzés a harmadik játékrészben dőlt el, amikor a vendégek szinte tehetetlenek voltak a védelemben, a Srbobran csapata pedig 10 perc alatt 32 pontot ért el. Innentől már szinte a levegőben lógott a hazai győzelem. A negyedik játékrészben Slobodan Subić edző a kispadon ülőknek is lehetőséget adott a játékra, a vendégeknek valamennyit sikerült lefaragniuk az előnyből, azonban az esetleges fordításhoz már nem sem idő sem erő nem volt.

A szenttamási csapat legjobb játékosa Tamara Ivkov volt 25 találattal, ebből három hárompontos találatot jegyzett. Jelena Ćurčić 14 pontot, Jelena Curaković 13 pontot, Branka Subić 12, Sanja Dunđerski pedig 11 pontot ért el. A kragujeváci csapat legjobbja Sara Miošević volt, 18 ponttal.

A hazai csapat edzője, Slobodan Subić a fölényes győzelmet követően nem titkolta elégedettségét: ‒ Be kell vallani, kicsit tartottunk az ellenféltől, hiszen egy valóban erős csapatról van szó, azonban ami ma történt, fizikai és taktikai értelemben is a legnehezebb mérkőzés volt a szenttamási csapat történetében. Nagyon felkészültünk a mérkőzésre, és bár az ellenfél 70 pontot ért el, folyamatosan ismeretlen vizekre kényszerítettük, valamint arra, hogy keményen védekezzen, ami teljesen megzavarta az egyébként minden értelemben kemény játékot játszó vendégeket. Ahogy múlt az idő, csapatunk játéka folyamatosan javult, a lányok mind jobban és pontosabban játszottak, és a vendégek legapróbb hibáját is büntették. Sajnálatos az, hogy eléggé agresszív és durva volt a mérkőzés, mi pedig nem igazán szoktunk hozzá a sportszerűtlen viselkedéshez. Viszont a lányok most legalább rájöttek, hogy mi mindenre számíthatnak még ebben a rangfokozatban. Hasonló volt a helyzet a múlt héten Belgrádban, ahol teljesen beszorítottak bennünket, de a félidőt követően sikerült megfordítani a mérkőzést és hazahoztuk a pontokat – mondta a szenttamási csapat edzője. Hozzátette, a Srbobran a következő fordulóban szabad lesz, így a sérült játékosoknak bő két hét marad a felépülésre. Ugyanakkor megköszönte a szurkolóknak a folyamatos buzdítást, és mint mondta, ez volt talán a ,,leghangosabb” mérkőzés a bajnokságban.