Sport női kosárlabda

Igen fontos az első győzelem

Győzelemmel rajtolt a szenttamási Srbobran Női Kosárlabda Klub csapata a II. Szerb Női Kosárlabda Liga 2018/2019-es idényének első mérkőzésén. A szenttamási lányok a fővárosi Karaburma csapatát győzték le 83:67 arányban. A negyedenkénti eredmények (24:15, 16:18, 23:16, 20:18) azt igazolták, hogy a mérkőzés az első és a harmadik részben dőlt el.

Nagyon jól kezdett a hazai csapat, olyannyira, hogy 5 percnyi játék után már 15:5 volt az állás. Ebből a 10 pontos hátrányból a belgrádi lányok később nem tudtak felzárkózni. A Srbobran csapata ezen kívül több precíz, hárompontos találattal folyamatosan biztosította és tartotta az előnyt. A hazai csapat legjobb játékosa Jelena Ćurčić volt, aki 20 pontot ért el, a vendégek közül pedig Marina Stojić, aki 32 találatával a mérkőzés legjobb játékosa lett.

A kiváló szurkolótábor és a jó hangulat után a szenttamási csapat első embere, Slobodan Subić elmondta, fontos az első győzelem, nagyon örül a jó kezdetnek, bár nem teljesen elégedett a lányok teljesítményével: ‒ Lehetett volna sokkal nagyobb arányú is a győzelem, hiszen több alkalommal volt 20 pontos előnyünk. Azonban néha megtorpant a játék. Szerencsére a hárompontos dobások közül nagyok sok találatot sikerült elérni, és ez visszazökkentette a játékba a lányokat. Ebben a pillanatban úgy érzem, fizikailag és pszichikailag is sokkal többet kell dolgoznunk, hogy az idényben az igen erős csapatokkal lépést tartsunk, és haladjunk előre. Véleményem szerint Jelena Ćurčić és Ivana Curaković kitűnő formája nagyban hozzájárult a ma esti győzelemhez annak ellenére, hogy a vendégeknek is volt két nagyon erős játékosa, akik az ifjúsági válogatottban játszanak. Az idény kupamérkőzését már most szerdán ugyanazzel a csapattal játsszuk, és úgy gondolom, hogy kétszer egymásutánban nagyon nehéz lesz legyőzni az egyébként kitűnően játszó Karaburma együttesét. Nehéz, de nem lehetetlen – mondta Slobodan Subić.

A belgrádi kosarazó lányok edzője, Anđelka Nešić elmondta, szerinte az első negyed volt a döntő, amihez elég komolytalanul áll a csapat, és ez később megbosszulta magát, azaz sehogyan sem tudták utolérni az egyébként kitűnően játszó Srbobran csapatát: ‒ Néha sikerült ,,lefaragni” az eredményt -4 vagy -7 pontkülönbségre, de egyenlíteni, esetleg átvenni a vezetést már nem volt ereje csapatomnak. Mindennek ellenére a taktikán a szerdai mérkőzés előtt nem változtatunk semmit, és újból ezzel a felállással érkezünk Szenttamásra – mondta a Karaburma csapatának edzője. Hozzátette, reménykedik abban, hogy csapatának a második mérkőzésen sikerül győznie.

A Srbobran‒Karaburma kupamérkőzés szerdán 18 óra 30 perckor kezdődik a szenttamási Városi Sportcsarnokban.

szenttamas.rs (Fotó: A. B. )