Sport női kosárlabda

Újra győztek a szenttamási kosarazónők

II. Szerb női kosárlabda liga, Szenttamás, 2018.10.27.

Városi Sportcsarnok, 200 néző, játékvezetők: N. Stošić, A. Savić.

ŽKK Srbobran (Szenttamás) – ŽKK Radnički (Kragujevac) 78:54 (18:18, 32:14, 15:11, 11:11)

ŽKK Srbobran: 5. Ivana Curaković, 6. Nataša Božić, 7. Maja Stajkovski, 8. Mirjana Zorić, 9. Branka Subić, 10. Tamara Ivkov, 11. Sanja Dundjerski, 12. Jelena Čurčić, 13. Mirjana Djokić, 14. Željana Nešebik, 15. Zorana Tanurdžić, 18. Jelena Curaković.

ŽKK Radnički: 5. Andjela Spahić, 6. Neda Bežarević, 9. Neda Vasović, 10. Jelena Prvulović, 11. Aleksandra Jevrić, 12. Sofija Jovanović, 14. Kristina Jančić.

A II. Szerb Női Kosárlabda Liga őszi idényének harmadik fordulójában a Srbobran Női Kosárlabda Klub első csapata nagy fölénnyel győzte le a kragujeváci Radnički együttesét. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, a negyedik percben már 11:6-ra elhúztak, de a mindössze hét játékossal érkezett vendégek az első játékrész végére egyenlítettek. A második, mindent eldöntő játékrészben a hazai gárda szinte felülmúlta önmagát, Sanja Dundjerski 10 pontot dobott, a csapat pedig 20 ponttal elhúzott, amit a kragujeváci játékosok a mérkőzés végéig nem tudtak behozni. A 40 perc alatt a Srbobran 13 próbálkozásból 9 alkalommal ért el hárompontos dobást, a szabad dobásoknál pedig csaknem 100 százalékos teljesítményt nyújtott, mindkettő bravúrnak számít. A szenttamási csapat legjobb játékosa Sanja Dunđerski és Branka Subić volt 13-13 ponttal, míg a vendégeknél Aleksandra Jevrić csapatkapitány 20 pontot ért el.

A mérkőzést követően a Radnički edzője, Nenad Milovanović elmondta, hihetetlen, de mindössze hét játékossal utaztak a szenttamási mérkőzésre, ugyanis a csapatban nagyon sokan náthalázban szenvednek: ‒ Nagyon jól tartottuk magunkat az első részben, viszont a folytatásban a hazai együttes kiválóan játszott, nagyon sok alkalommal betaláltak, amit később lehetetlen volt behozni. A mérkőzés igazából számunkra nagyon fárasztó volt, s ez meg is látszott a lányokon, sajnos cserére, az említett probléma miatt, nem adódott lehetőség. Szerintem a Srbobran teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót – mondta.

A hazai csapat edzője Slobodan Subić a fölényes győzelmet követően nem titkolta elégedettségét: ‒ Nagyon meglepődtünk, hogy a kragujeváci csapat mindössze hét játékossal érkezett a találkozóra. Nagyon jól kezdük a mérkőzést, majd egy kis visszaesés történt, amit a vendégek kihasználtak, és egyenlítettek. A második játékrészben viszont beindult a gépezet, és szinte lehetetlen helyzetekből is betaláltak a lányok, ugyanakkor sokkal erősebb védelmi taktikát alkalmaztunk, és az ellentámadásokat is sorra kihasználtuk. Mindennek eredménye a nagy pontkülönbség lett, amit a mérkőzés végéig sikerült megőrizni – mondta a Srbobran edzője. Hozzátette, a szenttamási csapat a bajnoksággal párhuzamosan a Vajdasági Kupáért folytatott küzdelemben is versenyben van, illetve már döntős. Szerdán 19 órától a Városi Sportcsarnokban a nagybecskereki Proleter csapatával mérkőznek meg az első helyért. Az őszi idény negyedik fordulójában a Srbobran idegenben a belgrádi Radničkival mérkőzik.