Hírek

Újabb vereség

I. Szerb Női Kosárlabda Liga, 12. forduló, 2014. december 22., Szenttamás, városi csarnok, 150 néző, játékvezetők Božidar M. (Zimony), Odabašić M. (Ópazova), Vujović M. (Belgrád)

ŽKK Srbobran – ŽKK Vršac Swisslion 56:76 (16:26, 14:15, 12:18, 14:17)

A verseci kosarazó lányok zsinórban a negyedik győzelmüket szerezték meg a bajnokság első részében, a szenttamásiak pedig továbbra is győzelem nélkül sereghajtók a táblázaton.

A hétfő esti mérkőzés gyorsiramú, ugyanakkor kapkodó játékot hozott, amelyből a jobb dobásaránynak köszönhetően a vendégek vitték haza a bajnoki pontokat.

A verseci lányok már az első percektől kezdve teljesen irányításuk alatt tartották a játékot, az első negyed végére 10 pontos előnyhöz jutottak. Ennek ellenére a hazaiak tartották a mezőnyt, jól működött a védelem, az előnyt is néha lefaragták 6–7 pontra, csak a támadásokat nem sikerült kellőképpen realizálni. Így a félidőre 30:41-es állásal vonultak a csapatok. A szünet után erősödött a vendégek védelme, a lepattanókat is sorban összeszedték a játékosok, a Srbobran együttese ugyanakkor sok pontatlan dobással egyre inkább eltávolodott a győzelemtől. A harmadik játékrészben már 20–23 pontos volt a verseci csapat előnye, amit a negyedik részben sikerült ugyan valamennyire lefaragni, de a mérkőzés kimenetele egy percig sem volt kétséges, a pontok Versecre kerültek.

A mérkőzés legjobbja minden tekintetben a tapasztalt Marina Mandić volt, aki 32 perc játék után 25 találatot ért el, és 11 lepattanó labdát szedett össze. Ćorda Ines viszont hat alkalommal dobott 3 pontot, a mérkőzésen összesen 23 találatot ért el, és 5 lepattanó labdát szerzett.

A Srbobran együttesénél a legjbobbak Marija Mirsić (15 pont) és Katarina Anđelković (10 pont) voltak.

A Srbobran női kosarazói így az őszi idényt pont nélkül, a táblázat utolsó helyén fejezték be. A bajnokság 2015. január 10-én folytatódik.