Sport

Szenttamas.rs

Négy győzelem után vereség

Tegnap este a szenttamási városi sportcsarnokban az Elan Wolley női röplabdázói 3:1 (21:25, 28:26, 10:25, 14:25) arányban kikaptak a karlócai Partizan együttesétől.

Az elmúlt hétvégén, illetve a hét elején a II. Vajdasági Női Röplabda Liga északi csoportjában a 15. forduló mérkőzéseit játszották. A szenttamási Elan Wolley csapata kedden a táblázat éllovasát, a karlócai Partizan együttesét fogadta. A teljesen felfiatalított Elan Wolley csak az első két játszmában volt egyenrangú ellenfele az idényben mindössze egy mérkőzést veszített vendégcsapatnak. Az első két játszma szinte végig bizonytalan kimenetelű volt, a hazaiak a saját pálya és a közönség szurkolásának előnyét igencsak kamatoztatták, olyannyira, hogy csak hajszálokon múlott, hogy nem nyerték meg az első játszmát. A második felvonás azután még keményebb játékot hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végén pedig a szenttamásiak zsebelték be a pontot. A harmadik játszmára azonban elfáradtak a hazaiak, és alapvető hibákat halmoztak, amit a karlócai csapat azonnal megbosszult. 2:1-nél, azaz a negyedik játszma elején néhány alkalommal újra az Elan Wolley vezetett, egészen a játszma feléig kiegyenlítődött volt a játék, onnantól viszont a vendégek domináltak a pályán, akik végül teljesen megérdemelten vitték haza a bajnoki pontokat.

Az eddig lejátszott 15 mérkőzésből a szenttamási lányok hat győzelmet és kilenc vereséget könyveltek el, ami azt jelenti, hogy a táblázat alsó részére kerültek. Dragan Milović, az Elan Wolley edzője a vereséget követően portálunknak elmondta, a jelen pillanatban eléggé rosszul áll a csapat a tabellán, és ahhoz, hogy bennmaradjanak ebben a rangfokozatban, a következő fordulóban Versecen győzniük kell. Ellenkező esetben nagyon közel kerülnek a kieséshez: Úgy érzem, igazából nincs mit szégyellni, bár a csapat az eddigi idényben felemás eredménnyel szerepelt, elégedettek lehetünk. Az Elan Wolley ugyanis a legfiatalabb csapat ebben a rangfokozatban, a lányok átlagéletkora mindössze 16 év, és ez az adat már önmagáért beszél. Ennek ellenére örülök, hogy fel tudjuk venni a  harcot az idősebb, és sokkal több tapasztalattal rendelkező csapatokkal. Már most a hétvégén Versecre utazunk, ahol a város nevét viselő csapattal játszunk. A város eléggé messze van, de remélem a hosszú út és a mai vereség ellenére is a lányoknak sikerül majd győzni – mondta a mérkőzést követően a szenttamásiak edzője.