Sport

Szenttamás.rs

Győzött a Partizan Szenttamáson

Az I. Szerb Női Kosárlabda Liga 4. fordulójában, szombaton, a szenttamási Srbobran kosarazónői a fővárosi Partizan együttesét fogadták. A nagyiramú, dinamikus mérkőzést a Partizan csapata nyerte 90:74 (18:26, 23:14, 24:12, 25:22) arányban. Az eddig lejátszott négy fordulóban a fekete-fehér csapat két győzelmet és két vereséget tud maga mögött, a szenttamási lányok pedig még egyetlen találkozón sem győztek.

A Srbobran együttese a csaknem 300 néző előtt nagyon jól kezdett, az első játékrészben teljesen irányítása alá vonta a mérkőzést, így az első negyed eredménye 26:18 lett. A második negyed elején Slobodan Subić együttese 12 pont különbséggel is vezetett (30:18), de ekkor mintha elfogyott volna a csapat ereje, a Partizan játékosai pedig percről percre csökkentették a pontkülönbséget. Egy perccel a hosszú szünet előtt a fővárosiak kiegyenlítettek, a félidőre pedig egy pontos vendég előnnyel (41:40) vonultak a csapatok.

A mérkőzés végkimenetele részben már a harmadik játékrész második felében eldőlt, amikor a Srbobran csapatának védelme csaknem teljesen csődöt mondott, a támadójátékban pedig hibát hibára halmoztak a lányok. A Partizan együttese 11:2 arányban elhúzott, az eredményjelző táblán pedig 65:52 volt az állás a vendégek javára. Az utolsó felvonásban már nem volt ereje a szenttamási csapatnak, hogy behozza a lemaradást, bár erősődött a védelem és a támadójáték is. A vendégek jobb játékkal teljesen megérdemelten győztek, és vitték haza a bajnoki pontokat.

A Srbobran csapatában Jovančević 16, Srđanov 14, Dunđerski 13, Momić pedig 12 találatot ért el. A Partizan legjobbja Prlja volt 16 találattal, Jovanović 14, Karakašević pedig 12 találatot ért el.