Sport

A bennmaradásért küzdenek a szenttamási lányok

I. Szerb Női Kosárlabda Liga, 8. forduló, 2014. november 29., Szenttamás, városi csarnok, 150 néző, játékvezetők Petrović Slobodan, Odabašić Miloš, Hadžić Miloš (Stara Pazova)

ŽKK Srbobran–ŽKK Radnički 75:85 (25:22,26:26,8:24,16:13)

Zsinórban a nyolcadik mérkőzésüket veszítették el a szenttamási lányok, és így győzelem nélkül sereghajtók a táblázaton, azaz a hátramaradt időszakban már a puszta bennmaradásért kell küzdeniük ebben a rangfokozatban. Ha egy mondatban kellene összefoglalni a szombati mérkőzést, elmondhatjuk, hogy jó kezdést, kiváló dinamikát láthattunk az első részben, a folytatásban pedig értelmetlen hanyatlás állt be a hazai védelemben, pontatlanság a támadásokban, és teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, az első percekben 8:0 arányban elhúztak. A hazaiak 2 perc alatt behozták a lemaradást, majd teljes egészében átvették a mérkőzés irányítását. A második negyed közepén már 13 pontos volt a szenttamási lányok előnye, azonban a félidő végére a vendégeknek ebből sikerült valamennyit lefaragni, így a hosszú szünetre 51:48-as hazai előnnyel mentek a csapatok. A harmadik játékrészben a Radnički együttese teljesen bezárta a védelmet, továbbá gyors ellentámadásokkal meglepte a lelassult szenttamásiakat, akik 10 perc alatt mindössze 8 pontot értek el, a vendégek pedig 24-et dobtak. A mérkőzés befejező részében a hazaiak számára már behozhatatlannak bizonyult a folyamatos 15–20 pontos különbség, bár a hajrában volt próbákozás a hosszabbítás kicsikarására. Subić edző 3 perccel a mérkőzés vége előtt teljesen lecserélte a pályán lévő csapatot, a „friss erő” pedig egy perc alatt 11 találatot ért el. Viszont a fordításra már túl kevés idő maradt, így a Radnički teljesen megérdemelten nyert.

A mérkőzés legjobbja Bojana Stavanović (ŽKK Radnički) volt, aki 35 perc alatt 30 találatot ért el, míg a hazaiaknál Danica Piper volt a legeredményesebb 16 találattal.

Milojević Saša, a Radnički edzője a mérkőzés után hírportálunknak nyilatkozva elmondta, hogy elégedett a látottakkal és az eredménnzel is: – Egy igazi, harcias, bajnoki mérkőzést láthattunk. Az első játékrészben a hazaiak teljesen a saját stílusukban játszottak. A szünetben az öltözőben megbeszéltük a lányokkal, hogy egy másfajta védelmi taktikát állítunk fel, ami hatékonynak bizonyult, a szenttamásiak ugyanis alig néhány pontot szereztek. Gratulálni szeretnék a házigazdáknak a korrekt mérkőzésért, és sok sikert kívánok nekik a folytatásban. Szeretném, ha bennmaradnának ebben a ligában, mert egy tehetséges, teljesen fiatalított csapatról van szó, amely ezt megérdemli – mondta az edző.

A Srbobran edzője, Slobodan Subić nem titkolta elégedetlenségét a mérkőzés után: –Katasztrofális volt a második félidő, különösen a harmadik játékrész. Nem tudom, hogy mi történt a lányokkal, de ezt mindenképpen megbeszéljük az öltözőben, mint ahogyan azt is, hogy néhányan egyáltalán miért játszanak. Nagy nyomás alatt vagyunk egyébként, hiszen ez a mérkőzés egyúttal befolyásolta a ligában való bennmaradásunkat is. Az ellenfélnek csak gratulálni tudok a kiváló teljesítményhez – mondta Subić edző.