Sport sakk

Szenttamás.rs

Véget ért az I. Đordje Tasovac Emléktorna

Első ízben rendezte meg február 20-a és március 3-a között a szenttamási Srbobran Sakk-klub a Đordje Tasovac Emléktornát, amelyre 15 sakkozó nevezett be.

A torna ünnepélyes eredményhirdetésére március 4-én, pénteken este került sor. A díjkiosztáson a klub vezetősége és játékosai mellett jelen volt Jelena és Igor Tasovac, a híres szenttamási sakkozó lánya és unokája. Jelena ez alkalomból külön köszönetet mondott a szervezőknek, akik a torna megszervezésével méltó emléket állítottak édesapjának.

Stevan Srđanov, a klub elnöke elmondta, a két hétig tartó torna alatt három versenytípusban játszottak a sakkozók, a gyors, a nagyon gyors és a hagyományos típusban, pontosabban a mérkőzések 5, 15 és 45 percesek voltak. Az emléktornára 15-en jelentkeztek, mindannyian a község területéről, jövőre viszont szeretnék kiszélesíteni a tornát, elsősorban Bácska térségére, később pedig akár tartományi szintűre is. Hozzátette, a cél elsősorban a sakk népszerűsítése volt, ami részben sikerült is, hiszen több fiatalt is sikerült bekapcsolni a versenybe.

A torna abszolút győztese Paroški Siniša lett, aki mindhárom versenytípusban bizonyított, a második Stevan Srđanov lett, a harmadik helyre pedig Vranjković Ilija került. A legjobb versenyző serleget kapott, de minden résztvevőt megjutalmaztak.