Sport röplabda

Szenttamás.rs

Hazai pályán veszített az Elan Wolley csapata

Az I. Vajdasági Női Röplabda Liga északi csoportjában szereplő szenttamási Elan Wolley Női Röplabda Klub a 2015/2016-os bajnoki idény 12. fordulójában hazai pályán a palánkai OK Panonija együttesét fogadta. A találkozó a táblázat negyedik helyén álló vendégegyüttes 3:0 (18:25, 28:30, 16:25) arányú győzelmével ért véget. A vereség  ellenére a szenttamási csapatnak sikerült megőrizni a 7. helyet a táblázaton.

A mérkőzés első felvonását a vendégek elég könnyen, 18:25-re megnyerték, a második játszma viszont csaknem háromnegyed órás, feszült, izgalmakkal és fordulatokkal teli játékot hozott. Folyamatosan fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyszer egyik, másszor a másik vezetett. Az izgalom tovább fokozódott, amikor 22:20-as hazai vezetésnél a palánkai lányok egyenlítettek. Ezt követően az Elan Wolley 24:22-re vezetett, a vendégek innen is visszahozták a  mérkőzést. A drámai játszmát végül a Panonjia csapata nyerte 28:30-ra. A harmadik részben újra a vendégek kezdtek jobban, de 10:4-es állásnál rákapcsoltak a szenttamási lányok, és a mintegy 150 fős szurkolótábor segítségével sikerült egyenlíteni. Azonban csak ennyire tellett a hazai csapatnak, ugyanis elfogyott a játékosok ereje, és a mérkőzés végéig már nem tudtak összpontosítani.

Vasárnap az Elan Wolley a szabadkai OK Subotica együttesével mérkőzik.