Sport tenisz

Ivan Šeguljev Szenttamás legjobb teniszezője

Szeptember 20-a és 30-a között szervezte meg a szenttamási Sport és Üdültetési Központ a község nyílt teniszbajnokságát. Tekintettel arra, hogy ehhez csak két korszerű pálya áll a sportolók rendelkezésére, a jelentkezők létszámát 32 főre korlátozták, és ez 24 óra alatt betelt. Az előző évektől eltérően az idén már párosban is versenyezhettek az érdeklődők, ide 19 pár jelenkezett. Attól eltekintve, hogy Szenttamáson nincs hivatalosan bejegyzett teniszegyesület, községünk minőséges sportolókkal dicsekedhet, hiszen a tornára olyan teniszezők jelentkeztek, akik a környező települések egyesületeiben edzenek, illetve versenyeznek, és már jól elsajátították a sportág minden csínját-bínját. Egyéniben a torna legjobbja az idén Ivan Šeguljev lett, aki a döntőben 2:0 (6:3, 7:5) arányban múlta felül Bojan Sekulićot. A Srbobran-open idei harmadik helyezettje Vladimir Rnić lett, mivel ellenfele Sliva Kristijan sérülésre hivatkozva feladta a küzdelmet. Párosban a SekulićŠeguljev ugyancsak 2:0 arányban győzte le a RnićPopov kettőst, és vitte el a községi serleget.

A legjobb teniszezők ingyenes teniszpálya-használati bérletet kaptak, amelyet Todor Šimpraga, a községi tanács sporttal megbízott tanácsosa nyújtott át. Az I. helyezett 50, a II. helyezett 30, a III. helyezett pedig 20 ingyenes vaucsert kapott.