Hírek

Több mint 300 gyerek futott Szenttamáson

A Szenttamási Sport- és Üdültetési Központ és a helyi Atlétikai Klub szervezésében október 19-e, a városnap alkalmából október 17-én (kedden) délelőtt 11 órai kezdettel utcai futóversenyt rendezett a község területén található általános iskolák, a gimnázium diákjai és a felnőttek számára. A több korcsoportban benevezett futók 200, 400, 600, 800 és 1000 méteren mérhették össze ügyességüket.

A közlekedési rendőrség már jóval 11 óra előtt a Nagyhíd környékét, a Hajduk Veljko, a Zmaj és a Svetozar Marković utcát teljesen lezárta a forgalom elől, de tilos volt a forgalom a sportcsarnok és a csatorna partján lévő bevásárlóközpont környékén is.

A rajt korcsoporktól függően a Hajduk Veljko utca 48. és 28. számnál, a Gurman vendéglőnél, a városi sportcsarnoknál, továbbá a Graditelj Közvállalat udvarának hátsó bejáratánál, a cél pedig a Zmaj utca a Köztársaság tér sarkán volt.

A legkisebbek, azaz az első és második osztályosok 200 méteren futottak, a 3. és a 4. osztályosok 400, a felsősök pedig 600–1000 méteren, külön a fiúk és külön a lányok. A szervezők a győztesek számára 10-10 db pólót biztosítottak, a jó időnek köszönhetően pedig a Köztársaság téren több órán át kiváló volt a hangulat.