Sport

Újra érmesek a szenttamási atlétázók

Az újvidéki Karađorđe stadion adott otthont  2013. szeptember 15-én az atléták vajdasági egyéni pionír bajnokságnak. Mint azt hírportálunknak Pekality István, a Szenttamási Atlétikai Klub edzője elmondta, az egyesület sportolói számára igazi éremeső volt vasárnap. Tojzán Béla Vortex labdával történő dobásban aranyérmet, diszkoszvetésben pedig ezüstérmet hozott haza. Serfőző Lívia vortex hajításban ezüstérmes lett, súlylökésben pedig a negyedik helyen végzett. Makra György bronzérmes lett 60 méteres gátfutásban, vortexben pedig 42,90 méterrel a negyedik helyen végzett. Sportolóink nem sokat pihennek, mert már szeptember 21-én és 22-én újabb verseny lesz, ugyanis ekkor kerül sor Szenttamáson a 2015-ben sorra kerülő Vajdasági Munkásolimpia selejtezőjére, amely egyúttal Vajdasági bajnokság is lesz. Kragujevácon szeptember 22-én tartják az országos atlétikai bajnokságot, itt is részt vesznek sportolóink. A sorrendben 13. Újvidéki Open nemzetközi atlétikai bajnokságra szeptember 25-én kerül sor, ahova a szenttamásiak négy kategóriában (háromtusa, súlylökés, távolugrás és futás) neveznek be. Nyilatkozata végén Pekality István edzője elmondta, hogy az egyik legjobb szenttamási atléta Tót Norbert diszkosz- és kalapácsvetésben több selejtező után részt vesz az országos döntőn, amelyre szeptember 28-án és 29-én Mitrovicán kerül sor.