Sporthorgászat

Ötórás horgászmaraton volt Szenttamáson

A szenttamási Šaran Sporthorgász Egyesület idei utolsó előtti horgászversenyét tartották november6-án a DunaTiszaDuna-csatornán. A versenyre, amely ezúttal ötórás horgászmaratonként lett meghirdetve, mintegy 11 község 37 versenyzője nevezett be. A szervezők a vidéki és helyi horgászokat reggelivel várták, a verseny pedig 9 órakor kezdődött és 14 óráig tartott. Engedélyezték a szervezők a fenekezést és az úszózást is, azonban a versenyzők legfeljebb csak egy szereléket használhattak. A kitűnő versenypálya hírében álló szenttamási csatornaszakasz igazolta hírnevét, ezúttal is gazdag zsákmánnyal jutalmazta a versenyzőket, akik nem egészen fél nap alatt összesen 260 kg halat fogtak. A mérlegelést követően a teljes zsákmányt visszaengedték.

Az 1. szektor győztese Čobanov Branislav (Szenttamás) lett, aki a versenyen a legtöbb halat fogta (16620 gr), a második helyre a cservenkai Holik Dalibor került (11160 gr), a bronzérem pedig Kanizsára került, és Franc Tomas vihette haza (10930 gr).

A 2. szektor győztese a belgrádi Šofronić Dragan lett (10060 gr), a második helyre a péterrévei Deák Endre került (9855 gr), a harmadik pedig István Franciska (Szenttamás) lett (7910 gr).

A 3. szektorban az első helyet a mitrovicai Andrušić Duško nyerte (7260 gr), a második helyre az adai Kiss István (7125 gr) került, a harmadik helyezett pedig Savanov Đorđe (Sremska Mitrovica) lett (7075 gr).

Az eredményes horgászás közös ebéddel és társalgással zárult. A legjobb csapatoknak járó serlegeket és érmeket a szenttamási sporthorgász egyesület elnöke, Fullajtár Szilveszter és István Károly horgászbíró adta át.