Hírek

Szolgálati egyenruhában és csizmában is futottak

Mintegy 400 résztvevője volt a vasárnap megtartott 1. Verbászi futóversenynek, a szenttamásiak három serleget és négy érmet hoztak haza

Első alkalommal került megrendezésre Verbászon szeptember 19-én a Verbászi futam elnevezésű utcai futóverseny. A sportrendezvényt a verbászi Atlétikai Klub és a helyi önkormányzat szervezte.

A nemzetközi futóversenyre a boszniai és a montenegrói atlétázókon kívül az ország csaknem egész területéről több száz versenyző érkezett, az amatőröktől a veterán maratonfutóig. A start és a cél a Nikola Pašić téren volt, a versenyre pedig a nők és a férfiak mezőnyében 1, 5 és 10 kilométes távon lehetett benevezni. A délelőtt 10 órakor indult versenyen először a legkisebbek, majd az általános iskolák alsós és felsős tagozatai futottak – persze jóval rövidebb távon.

− A verbászi Atlétikai Klubbal közösen sikerült egy valóban nagy érdeklődést kiváltó sporteseményt szervezni, amely mind a tömeges részvétel, mind a látogatók és érdeklődők számát tekintve egészen biztosan emlékezetes marad. A helyi önkormányzat mindig kész támogatni az ilyen és hasonló atlétikai versenyeket, az pedig külön öröm számunkra, hogy a város egy teljesen új versenyjellegű rendezvénnyel gazdagodott. Szeretnénk, ha ez a jövőben hagyományossá válna – fogalmazott a díjkiosztot követően Srđan Stanić, a községi tanács sporttal megbízott tanácsosa.

− Az 1. Verbászi futamra csaknem 400 résztvevő jelentkezett, a legkisebbektől a 60 éven felüli veteránokig. A verseny a Multi Art Polgárok Csoportja által felkarolt fogyatékkal élők futamával kezdődött, ezt követően a babák, az óvodások, az alsósok és a felsősök álltak rajthoz. Őket a hadsereg és a rendőrség tagjainak futama követte, akik szolgálati egyenruhában és csizmában futották le a számukra előírt egy kilométeres távot. Az 5 és a 10 kilométeres futamra is meglepően sokan jelentkeztek, így nyugodtan elmondhatom, hogy már most elkezdjük az előkészületeket a jövő évi futóversenyre – mondta a Samanta Tot, a verbászi Atlétikai Klub elnöke.

A nagy visszhangra találó futam a szenttamási résztvevők számára sokáig emlékezetes marad hiszen öt versenyzőnk állt a rajthoz, akik három serleggel továbbá négy éremmel tértek haza. A nők mezőnyében Isidora Šarčev a 10 kilométeres távon első lett, a második helyen Bojana Đukić végzett (aki ezúttal a szabadkai Bodyline színeit képviselte), a veteránoknál Srdanov Dušan második helyet ért el, továbbá saját kategóriájában a második lett Slobodan Miković maratonfutónk is.