Sport kosárlabda

Jól szervezett torna, kiváló mérkőzések

Mintegy huszonöt csapat vett részt a sorrendben negyedik 3x3 kosárlabdatornán, amelyet az elmúlt hétvégén rendeztek a Köztársaság téren. A tornára ezúttal is jelentkeztek vidéki csapatok, mégpedig Temerinből, Nagybecskerekről, Újvidékről, Verbészról, Kúláról, Kikindáról stb. A kieséses küzdelemben zajló versenyben kiváló mérkőzéseket láthatott a közönség, a kiváló adogatások, hárompontos találatok sok-sok tapsot kaptak. A döntő mérkőzéseket vasárnap este az eső miatt a Városi Sportcsarnokban játszották. A torna legjobb csapata a PB Koš lett, miután a döntőben 21:17 arányban legyőzte az AK Sekulić együttesét. A csapat a serleg és az érmek mellett 100 ezer dináros pénzjutalmat is kapott. A harmadik helyért folytatott küzdelemben a Dalmatinski podrum csapata legyőzte az Agro MB együttesét, így a bronzérmet ők nyerték.

A szervezők az idén is a szenttamási Sport- és Rekreációs Központ és a Helyi Közösség voltak. Slobodan Subić, a sportközpont igazgatója a díjak kiosztását követően elégedetten állapította meg, hogy az idei torna a tömegességről, a magas számú látogatottságról, továbbá a minőséges és igazságos mérkőzésekről marad emlékezetes: − Minden szerénység nélkül leszögezhető, hogy minden értelemben ez volt az eddig megszervezett tornák közül a legjobb, legtömegesebb, legizgalmasabb. A csapatok többségében profi kosárlabdázók játszottak, legtöbbjük az országos ligában igazolt, a torna idején pedig olyan játékosok is jártak és játszottak Szenttamáson, akik neves külföldi klubokban kosaraznak. A 25 kivaló csapatból legalább 15 kitűnő gárdát láthatott a közönség, aminek örülünk mindannyian. Az eső egy kicsit közbeszólt, így sajnos a döntőt már a csarnokban kellett játszani, ennek ellenére a minőség és a hajrá is jó lett. Külön örömömre szolgál, hogy a torna immár bekerült a tartomány és az ország legnépszerűbb sporteseményei közé, és bízom abban, hogy jövőre már az elsők között leszünk úgy a szervezésben, mint a minőséget illeően.

Slobodan Sekulić egyúttal köszönetet mondott a Vajdasági Kosárlabda Szövetségnek és Vladimir Batez tartományi sport- és ifjúsági titkárnak a torna támogatásáért.

Paraczky László (Fotó: A. B.)