Hírek

Szenttamás.rs

 

Indul a Nyári mozi Szenttamáson

 

A szenttamási Kultúrotthon udvarában szerdától újraindul a Nyári mozi rendezvénysorozat. Az intézmény idén is várja a filmkedvelőket, a legkisebbek számára is készítettek néhány filmet/rajzfilmet. A filmvetítésekre ezúttal nem a megszokott helyen, hanem az intézmény udvarában kerül sor.

Június 23-án (szerda) 21 órától az Undine (Hableány) című francia-német dráma vetítik. A tartalomból: Undine (Paula Beer) történészként dolgozik egy berlini múzeumban, a szakmájában kiválóan teljesít és a szerelmi élete is sínen van, egészen addig, amíg a szeretett férfi el nem hagyja őt. Undine története lassan összefonódik egy misztikus vízi lény legendájával, és miközben egy új férfi (Franz Rogowski) lép be az életébe, Undine-nak meg kell ölnie az őt elhagyó másikat.

A 91 perces dráma rendezője Christian Petzold.

Június 24-én (csütörtök) ugyancsak 21 órai kezdettel A rendszer (El reino / The Realm) című spanyol-francia thriller van műsoron.

A film tartalmából: Nem kellenek sem véres kardok, sem méregpoharak, hogy a modern hatalmi rendszerek csavarjai megkeserítsék egymás életét. Elég egy pendrive, némi elszántság és gerinctelenség ahhoz, hogy valaki nagypályás legyen ebben a játékban, A rendszer pedig úgy lök be minket ebbe a lelketlen csatározásba, hogy alig bírjuk nézni.

A 142 perces filmet Rodrigo Sorogoyen rendezte.

Június 30-án (szerda) 21 órától a Rocca megváltja a világot (Rocca verändert die Welt) című német családi filmet vetítik.

A tartalomból: A tizenegy éves Rocca bátor, vidám és jószívű kislány, gyerekkora viszont nem átlagos: apukája asztronauta, így a bajkonuri űrközpontban cseperedik, ahol iskola helyett űrhajós kiképzést kap. Amikor édesapja felmegy a Nemzetközi Űrállomásra, a kislányt elküldik Hamburgba, hogy nagymamájánál lakjon és rendes iskolában végezze el az ötödik osztályt. Az új környezet teljesen más, mint amihez eddig hozzászokott – de Rocca nem esik pánikba, elhatározza, hogy jobbá teszi a sulit és új barátainak életét.

A 101 perces filmet Katja Benrath rendezte.

Július 1-jén (csütörtök) 21 órai kezdettel a nyári mozi keretében Yalda, a megbocsátás éjszakája (Yalda, a Night for Forgiveness) című 2019-es iráni filmet vetítik.

A film tartalmából: A történet egy tényleges legjobb besorolású iráni reality televíziós műsoron alapul. Ebben a történetben egy sokkal idősebb férje meggyilkolásáért elítélt fiatal nő szembesül az áldozat (lánya) rokonával, akinek hatalma van megbocsátani és megmenteni az elkövetőt a halálbüntetéstől. A fiatal nőnek könyörögnie kell az életéért, míg a nézők sms-ben szavazhatnak, hogy elkerüljék a büntetést azzal, hogy a szponzorokat fizetik a vérpénzért.

A 89 perces francia-irán-német-svájci-luxemburgi filmet Massoud Bakhshi rendezte.

Július 8-án (szerda) 21 órai kezdettel a nyári mozi keretében Megesszük a világot (We Feed the World) című dokumentumfilm kerül vetítésre.

A film tartalmából: Svájcban a kenyérgabona 4/5-e Indiából származik, abból az országból, ahol százezrek éheznek; a francia halkereskedők azt mondják, az ipari módszerrel fogott tenger gyümölcse nem evésre való, hanem eladásra; Romániában fél centes órabérért dolgoznak az asszonyok a hagymaföldeken, amelyet távoli országokba szállítanak tovább; Spanyolország legnagyobb üvegházas agrárvidéke nagyobb mint Luxemburg és Hollandia együtt - a világban mégis 5 percenként hal éhen egy gyermek. A világ élelmiszertermelése és az élelmiszer elosztása katasztrofális szintre jutott. A 3000 kilométerről importált paradicsom olcsóbb mint a hazai; az ásványvíz ugyanolyan kereskedelmi értéket képvisel mint bármely más termék; a legtöbb élelmiszert szójával dúsítják. Hová vezet ez a folyamat? Az emberiség élelmiszerellátása nem több mint néhány tucat multinacionális cég versengésének színtere?

A 2019-es osztrák-német dokumentumfilmet Erwin Wagenhofer rendezte.

A nyári mozi keretében minden film megtekintése ingyenes.

 

szenttamas.rs