sport maratonfutók

Kiváló szenttamási maratonfutók

Egy arany és két ezüstérem és egy negyedik helyezés a hét szenttamási maratonfutó legutóbbi mérlege

Jó hangulatban zajlott a 25. apatini félmaraton a nyugat-bácskai Duna menti városban és környékén. A start és a cél a helyi Junaković fürdőnél volt, a eseményen a 21 kilométeres táv mellett 10 kilométeren, valamint 5+5 km stafétákkal is lehetett nevezni. A rendezvény iránt óriási volt az érdeklődés, hiszen több mint tíz országbó több mint hatszázan álltak rajthoz. A félmaratoni távon a férfiak mezőnyében a helyi Đuro Borbelj (Apatin AK) győzött, míg a nőknél a kúlai Katarina Pohlod diadalmaskodott 1:22:43-mal. 10 kilométeren a férfiaknál Aleksandar Stojanović, a nőknél Nevena Jovanović nyert.

A szenttamási maratonfutók közül a legidősebb Dušan Srdanov a veteránok csoportjában 10 kilométeren aranyérmes lett, Slobodan Miković pedig negyedikként ért célba.

A nőknél 21 kilométeren saját korcsoportjukban Isidora Šarčev és Aleksandra Vrsajković ezüstérmet szereztek.

Az idei apatini maratonon hét szenttamási futó állt rajthoz: Aleksandar Tatić, Stefan Mudrinski, Aleksandra Vrsajković, Isidora Šarčev, Dušan Srdanov, Slobodan Miković és Bojana Đukić.