Sporthírek

Közel 150 labdarúgó és versenyző

Vasárnap ért véget a sorrendben 5. Milenko Genčić Emléktorna Szenttamáson

Szenttamás község, a szenttamási Sport-, Rekreációs és Üdültetési Központ, valamint a Szenttamási Sportszövetség közös szervezésében az idén július 19-e és 31-e között immár ötödik alkalommal rendezték meg a 3X3-as Milenko Genčić Street Football Emléktornát. A kispályás labdarúgótorna iránt, melyet az egykori neves szenttamási sportújságíró, sportszakember és rádiós, Milenko Genčić emlékére szerveztek a Köztársaság téren, idén is hatalmas volt az érdeklődés. A három kategóriában induló versenyre ezúttal 26 csapat jelentkezett. Az első díj 100 ezer, a második 50 ezer, a harmadik pedig 25 ezer dinár. A fiatalabb (2007/08. és az idősebb (2005/06.) pionírok korosztályában idén valamivel kevesebben jelentkeztek, (itt nem voltak pénzjutalmak), július 28-tól pedig a férfiak és a nők büntetőrúgásokban is összemérhették tudásukat.

A nagy kánikulára való tekintettel a mérkőzéseket az esti órákban játszották. A fiatalabb pioníroknál a Kneževina Turija labdarúgói lettek az aranyérmesek. A 2005/06-os korosztály döntőjében a Maturanti és a Kumovi csapata mérkőzött egymással, az izgalmas találkozót a Maturanti csapata nyerte meg 3:2 arányban, így az aranyérem is hozzájuk került. Ebben a korosztályban a legjobb góllóvő Lazar Velicki lett, a legjobb játékosnak járó titulust pedig Aleksandar Kovačević, a Maturanti csapatkapitánya nyerte.

A döntők közötti szünetekben folytatódott a büntetőrúgások versenye. A férfiak mezőnyében a legjobb Bojan Marjanov lett, aki a pálya másik végén lévő kaputól kétszer egymás után betalált a hálóba. A nők mezőnyében a legjobb Anja Kovačev, szenttamási atlétázó lett, aki bűntetőrúgásokban immár második alkalommal szerezte meg az első helyet. Mindkét versenyző 10 napos tengerparti nyaralást nyert.

A felnőttek korcsoportjában az első helyért az Agromaus és az Arvaji csapata játszott. A mérkőzést a nádaljai Agromaus nyerte 4:3 arányban, miután 3:3-as állásnál 19 másodperccel a mérkőzés vége előtt belőtte a győztes találatot. A bronzérmet a Zotrix Raletovi omladinci csapata vihette haza. A szép játékot produkáló focisták a harmadik helyért folyó küzdelemben 7:2 arányban múlták felül a Kviki market együttesét.

A döntőkben versenyzők és a résztvevő csapatok a pénzjutalmak mellett serleget, érmet és köszönőlevelet kaptak, a legjobbak pedig 10 napos tengerparti nyaralást nyertek.

Todor Šimpraga, a torna egyik főszervezője a díjak kiosztását követően lapunknak elmodta, nagyon elégedett, hiszen a torna iránti érdeklődés ezúttal is nagy volt, továbbá elégedettek a benevezett csapatok, valamint a nézők és a szurkolók számával is.

‒ A Milenko Genčić-emléktornát az idén is a szakszerűség és a tömegesség jellemezte, aminek csak örülni lehet, hiszen a mérkőzéseket a hőség miatt csak este, azaz 20 órától játszották. Külön örülök annak, hogy ez már az ötödik rendezvényünk, hogy fennmaradtunk, és hogy az egészet folyamatosan sikerül megszervezni − kivételt csak a tavalyi torna képez, a már ismert okok és körülmények miatt. A 12 nap alatt csaknem minden alkalommal megtelt a Köztársaság tér, sokan jöttek vidékről is, játékosként, szurkolóként, nézőként, és kiváló hangulatban mindannyian élveztük a mérkőzéseket. Örülök annak, hogy egy helyi (nádaljai) csapat lett a legjobb, és szerintem teljesen egyértelmű, hogy szervezőként a helyi csapatoknak szurkoltunk – mondta a rendezvény ötletgazdája. Hozzátette, az adat, hogy 26 csapat és közel 150 labdarúgó versenyzett a téren, valamint hogy a lányok és a nők is mind nagyobb érdeklődést tanúsítanak a torna iránt, önmagáért beszél.

Paraczky László (Fotó: A. B.)