Hírek

Lezajlott a községi sakktorna

A szenttamási Vuk Karadžić Általános Iskola adott otthon a községi sakkversenynek, amelyre négy helyi általános iskolából érkezett az elődöntőkön továbbjutott 44 diák. Az öt tornát a Szerb Oktatási Minisztérium, a Szerb Sakk Szövetség és a község négy általános iskolája támogatásával a szenttamási Sakk Klub szervezte.

Vladislav Golupski, az egyesület titkára elmondta, nem kell aggódni az utánpótlásért, hiszen a tornán összesen 118 diák vett részt, legtöbben a turiai Petar Drapšin iskolából jelentkeztek.

− A verseny legsikeresebb résztvevői a Vuk Karadžić Általános Iskola diákjai lettek, akik 5 érmet szereztek, második helyre a Jovan Jovanović Zmaj iskola került 4 éremmel, a nádaljai Žarko Zrenjanin Uča iskola diákjai kettő, a turiai diákok pedig egy érmet szereztek. A díjkiosztón minden résztvevő köszönőlevelet, az első három helyezést elért diákok pedig sakkal kapcsolatos irodalmat kaptak – mondta Golupski.

Kiemelte, a torna legsikeresebb sakkozója Dejan Veselinović (Žarko Zrenjanin Uča iskola) lett, aki öt alkalommal győzni tudott.

A szenttamási klub titkára elmondta azt is, hogy további kritériumok alapján határozzák meg majd azok névsorát, akik eljutnak a regionális tornára.

Az elért eredmények (korcsoportonként):

1.csoport (1. és 2. osztály): 1. Vuk Đurić (JJ Zmaj), 2. Vasa Rakić (Vuk K.), 3. Maksim Stankov (Vuk K.).

2. csoport (3. és 4. osztály): 1. Dejan Veselinović (Ž. Zrenj), 2. Bogdan Odanić (Vuk K.) 3. Vuk Miljević (Ž. Zrenj).

3. csoport (5. és 6. osztály): 1. Bojan Radić (JJ Zmaj), 2. Aleksandar Nvora (JJ Zmaj), 3. Jovan Krivokuća (Petar D.)

4. csoport (7. és 8. osztály): 1. Andrija Nićin (Vuk K.), 2. Lazar Bukvić (Vuk K.), 3. Miljan Slivka (JJ Zmaj).

A helyszínen járva azt is megtudtuk, hogy a Srbobran Sakk Klub hamarosan újabb tornát szervez az általános iskolás diákok számára, amely nem lesz korcsoporthoz kötött, azaz minden 1−8. osztályos tanuló részt vehet rajta.

Szöveg: Paraczky László

Fotó: Vladimir Golupski

Közzétette: Németh Dezső