Hírek

Sikerek és egyéni csúcsok atlétikában

Az elmúlt másfél hónap alatt a Szenttamási Atlétikai Klub fiatal sportolói több versenyen is részt vettek. Paska Imre, a klub elnöke elmondta, a nehéz edzési feltételek és körülmények mellett elégedettek az elért eredményekkel.

− Az első komolyabb megmérettetés számunka az idősebb serdülők egyéni tartományi bajnoksága volt, amelyre május 11-én Újvidéken került sor. 10 versenyzővel indultunk, és sportolóink a 100 méteres síkfutás mellett gerelyhajításban, távolugrásban, súlylökésben és 4x100-as stafétában mérték össze erejüket a többi versenyzővel. A bajnokságról egy érmet hoztunk, Kiš Marina súlylökésben a 3. lett.

A következő verseny a május 25-én megtartott tartományi nyílt egyéni bajnokság volt, amelyen a fiatalabb pionír fiúk és lányok versenyeztek. Ide nyolc versenyzővel neveztünk be, érmet nem szereztünk, de Medurić Ivana 60 méteres gáton egyéni csúccsal (12,11mp) bekerült az országos döntőbe.

Mitrovicán 2021. június 12-én került sor a fiatalabb pionírok országos bajnokságára, amelyen csak Medurić Ivana indult, aki 11,00-ás idővel újabb csúcsot döntött 60 méteres gátfutásban.

Az idősebb pionírok tartományi versenyére Mitrovicán került sor június 13-án. Kilenc versenyzővel jelentkeztünk, távolugrásban, diszkoszvetésben, gerelyhajításban és 100 méteres futásban. A lányok közül Kovačev Anja és Medurić Ivana 4,89-, valamint 4,50 méterrel kiváló eredményt értek el távolugrásban, Đurđina Čobanov pedig 3. lett diszkoszvetésben és bejutott az országos döntőbe.

Az idény utolsó versenyén, a Mitrovicán megrendezett idősebb pionírok országos megmérettetésen Đurđina Čobanov esélyes volt az éremre, azonban dobásai nem sikerültek – monda Paska Imre. Hozzátette, a nyári szünidő alatt a rajcsúri pályán folytatódnak az edzések, a 3. és a 4. osztályos diákok számára 18, a felsősök számára pedig 19 órától hétfőn, kedden csütörtökön és pénteken.

Egyúttal köszönetet mondott a szülőknek, hogy biztosították a fiatal sportolóknak új edzőruhákat.