Sporthírek karaté

Három érmet hoztak a szenttamási karatézók

Az elmúlt héten a romániai Arad városában került megrendezésre a DAKAN & MARTIAL ARTS CHAMPIONSHIP Nemzetközi Karatéversenyt, amelyen 15 ország mintegy 420 versenyzője lépett tatamira. A szenttamási Srbobran Karate Klub versenyzői három éremmel tértek haza: Siniša Šijačić saját kategóriájában bronz, míg Stefan Korceba ugyacsak a saját kategóriájában ezüst és bronzérmet szerzett. Emlékeztetőül elmondjuk, hogy a 15 évvel ezelőtt Szenttamáson megrendezett országos bajnokságon egyéniben Stefan Korceba az első helyen végzett, csapatversenyben pedig a másodikon, Siniša Šijačić pedig egyéniben második lett. A szenttamási karatézókat a romániai versenyre a Vajdasági Régió főnöke, Nedeljko Mrkaić és edzőjük, a szenttamási Marija Krstić vezette.

Marija Krstić egyúttal felhívta a küzdősport iránt érdeklődő gyermekek és fiatalok figyelmét, hogy megkezdte működését a karate iskola. Az edzéseket a Városi Sportcsarnokban két korcsoportban tartják: az ovisok (3-6 éves korig) és a fiatalok (7-15 éves korig) korcsoportjában. Az érdeklődők minden hétfőn, kedden és csütörtökön 18 órától jelentkezhetnek, személyesen vagy a 064/ 233-81-86-os telefonszámon. A karate iskola teljesen ingyenes.