Sport labdarúgás

Két győzelem, egy vereség

Felemás eredménnyel szerepeltek a szenttamási labdarúgó csapatok az elmúlt hétvégén játszott mérkőzéseken. Idegenben veszített a Srbobran, a turiai Mladost otthon, a nádaljai Napredak pedig idegenben győzött.

A tavaszi bajnoki idényben négy győzelmet és egy döntetlen mérkőzést követően szombaton idegenben elszenvedte első vereségét a Vajdasági Labdarúgó Liga északi csoportjában versenyző Srbobran labdarúgó csapata. A kiserdei kék-fehérek vasárnap Hódságon (Odžaci) az ottani Tekstilac csapatától kaptak ki 3:0 arányban. Szem előtt tartva azt, hogy a hódsági labdarúgók a táblázat első helyén állnak, és az eddig lejátszott 25 mérkőzésből mindössze két alkalommal kaptak ki, a szenttamási csapat veresége nem számít meglepetésnek. A Srbobran csapata következő, hétközi mérkőzését szerdán, hazai pályán, a bácspetrőci Mladost (BP) csapata ellen játssza. A mérkőzés 16 óra 30 perckor kezdődik.

Az ugyanebben a rangfokozatban szereplő turiai Mladost labdarúgó csapata vasárnap óriási csatában 3:2-re múlta felül a verbászi OFK Vrbas csapatát. A mindvégig bizonytalan kimenetelű mérkőzésen végül a tapasztaltabb turiai gárda írta be a három bajnoki pontot, amivel felkerült a táblázat második helyére. A Mladost eddigi mérlege 16 győzelem, 3 vereség és 6 elveszített mérkőzés, a csapatnak pedig a 25. fordulót követően 51 bajnoki pontja van. A turiai labdarúgók szerdán Cservenkára utaznak, ahol a táblázat 15. helyén álló Crvenka együttesével játszanak.

Szombaton és vasárnap a 22. forduló mérkőzéseit játszották a Szabadkai Ligában. A nádaljai Napredak labdarúgói Kishegyesen a táblázat utolsó helyén álló Egység csapata ellen játszottak és 3:0 arányban győztek. A Napredak ezzel a győzelemmel felkerült a táblázat harmadik helyére, a csapatnak 22 forduló után 41 bajnoki pontja van. A nádaljai labdarúgók szombaton 17 órától a táblázat közepén tanyázó njegoševói Proleter együttesét fogadják